Aktualności

Kilka Pytań do... Waldemara Kroka - nowego Prezesa Sądu Rejonowego w Dębicy. #1

Waldemar Krok jest nowym Prezesem Sądu Rejonowego w Dębicy. Zastąpił Beatę Stój. W rozmowie z Redakcję opowiada o swojej drodze zawodowej, która przebiegała nie tylko przez sądowe korytarze, rodzinie oraz celach, jakie sobie postawił na nowym stanowisku.

Redaktor: Był rok 1995. Wtedy rozpoczął pan studia prawnicze. Żmudne i trudne?

Waldemar Krok: Ówczesny prezes Sądu Apelacyjnego powiedział, że będzie to długa droga do zawodu, nie rzadko po grudzie. Z perspektywy czasu w stu procentach się z tym zgadzam. Jednak prawo było moim marzeniem. Studia podjąłem na Wydziale Prawa i Administracji UMCS filia w Rzeszowie. Na trzecim roku zdecydowałem o aplikacji sędziowskiej, która, trwała półtora roku, po czym przerodziła się w czystą pracę zawodową.

R: Którą rozpoczął pan od?

Waldemar Krok: Komornika Sądowego. Po ukończonych studiach i miesiącu bezrobocia zostałem powołany na pierwszego asesora komorniczego w Dębicy. Później w kwietniu 2004 r. rozpocząłem pracę w tutejszym sądzie na stanowisku asesora w Wydziale I Cywilnym. Po ok. 20 miesiącach zostałem przeniesiony do Wydziału Grodzkiego, gdzie zajmowałem się zarówno sprawami cywilnymi, jak i karnymi. W 2009 zostałem ponownie przeniesiony do Wydziału Cywilnego, a następnie Karnego.

R: W sumie 14 lat bardzo bogatej historii orzecznictwa.

Waldemar Krok: Tak, szczególnie z uwagi na pracę praktycznie we wszystkich wydziałach z orzekaniem w Cywilnym i Karnym jednocześnie. Dzięki temu poznałem ich potrzeby i specyfikę. Wiem, co trzeba będzie usprawnić. Jednak moja kariera zawodowa to nie tylko sale i korytarze sądowe. Na przełomie lat 2006 - 2012 wykładałem prawo na uczelniach wyższych, m.in na Politechnice Rzeszowskiej.

R: Jakie cele stawia pan przed sobą na nowym stanowisku?

Waldemar Krok: W swojej prezesurze chcę się skupić na usprawnieniu pracy sądu, aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania między rozprawami, co finalnie przełoży się na szybsze załatwienie spraw obywateli. Zależy mi też na odciążeniu sędziów i orzeczników w Wydziale Cywilnym. Po drugie, sąd się rozbudowuje. W perspektywie czasu będziemy potrzebować nowej kadry administracyjnej oraz orzeczników, tak aby jeszcze lepiej służyć mieszkańcom.

Waldemar Krok ma 42 lata. Ma żonę Annę i trzy córki: Olgę, Igę i Antoninę.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 10:59
...
...