Aktualności

Ponad 21 mln dla Wodociągów Dębickich.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przyznał 21,7 mln zł dotacji ze środków unijnych.

Spółka Fundusze otrzymała w piątek 16 lutego br.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach "Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko". Całkowita wartość inwestycji to 34,2 mln zł

Zakres projektu przewiduje modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Dębicy, modernizację Oczyszczalni Ścieków, bezwykopową wymianę 6,5 km sieci kanalizacyjnych oraz wybudowanie 4 km nowej sieci kanalizacyjnej, m.in. w ul. Sportowej, Łukasiewicza, Energetycznej i Granicznej.

Wdrożony zostanie inteligentny system zarządzania siecią wodociągową i kanalizacyjną, a także zakupiony samochód specjalistyczny do czyszczenia sieci i transportu ścieków.

Rozpoczęcie projektu przewidziano na rok 2018, a zakończenie całości nastąpi w 2021 r.

- Piątkowa decyzja jest zwieńczeniem kilkuletnich przygotowań projektu - wykonania dokumentacji, uzyskania niezbędnych decyzji lokalizacyjnych, środowiskowych, pozwoleń na budowę.
Sama procedura ubiegania się o dofinansowanie trwała równo 18 miesięcy. Nie była to łatwa droga, ale zakończyła się sukcesem.- Powiedział Jacek Gil Prezes Zarządu Wodociągów Dębickich i razem z Burmistrzem Miasta Dębicy Mariuszem Szewczykiem podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie projektu i przyczynili się do tego osiągnięcia.

źródło: Urząd Miejski w Dębicy (red.)

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Dni Dębicy 2018
  • Pierwszy Zlot FOODTRUCKÓW w Dębicy
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.
  • Uroczystości Patriotyczno - Religijne na Górze Śmierci
  • Widowisko artystyczne na 3 maja


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Kwiecień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 06:52
...
...