Aktualności

IV Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich

Jak to miło wrócić wspomnieniami do poprzedniego roku, gdy się wie, że był on po brzegi wypełniony wartościową pracą na rzecz innych. Dobrymi tradycjami, smacznym ciastem, międzypokoleniowymi spotkaniami i wieloma inicjatywami, o których jeszcze długo będzie wspominało się w regionie. A jeśli to wszystko udało się “włożyć” w kronikę, to jest powód do spotkania.

I to niezwykłego, uroczystego, opatrzonego biesiadną nutą, słodkościami, uściskami i nie jednym uśmiechem, a może i łzą wzruszenia.

Wiedzą coś na ten temat panie, które połączyły Koła Gospodyń Wiejskich.

Dziś do Starostwa Powiatowego na zaproszenie władz Powiatu, przyjechało ich prawie 30 z grubymi księgami pod pachą.

Okazja?
Czwarty Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich.

- Wspomnienia są jak klejnoty. Nie ma dwóch identycznych. Wyjątkowe i niepowtarzalne. Warto do nich wracać.- Mówiła Katarzyna Rokosz - dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji, otwierając to wyjątkowe spotkanie.

Wyjątkowe, bo prócz przewracanych kartek kronik, to dobry czas na wspomnienie wszystkich inicjatyw roku ubiegłego na rzecz wiejskiej społeczności.

- Prowadzenie kronik to nie tylko pamiątka dla potomnych. - Mówi Urszula Leja - kronikarz Stowarzyszenia Nasz Korzeniów. - To forma dowartościowania. Gdy kończymy rok, to mówimy o naszych inicjatywach “ojej to tego było aż tyle?” Jednak nie na tyle dużo, by w przyszłym roku nie zrobić więcej.

I robią więcej, prześcigając się w pomysłach.

- Te kobiety są wszędzie. Współpracują ze strażakami, Kościołem, szkołami, przedszkolami. Wspomagają każdą wiejską inicjatywę, a przede wszystkim dbają o tradycję, rodzimy folklor. Jest mi bardzo miło, że dziś mogę im osobiście za ten poprzedni rok podziękować. - Mówił Andrzej Reguła - starosta Powiatu Dębickiego.

I tak panie z prawie 30 Kół, prócz uścisku ręki i wspólnego zdjęcia otrzymały upominki książkowe. Nie zabrakło też wpisu do Kronik samego starosty oraz gości.

To kolejna pamiątka do kolekcji pozostawiona wnukom. Tak jak ten wiersz Koła ze Stasiówki. Ponoć nie pierwszy na tej uroczystości. Ale pierwszy, w którym oberwało się wójtowi Stanisławowi Rokoszowi, ale tylko trochę. Będą potomni wspominać, że w 2017 roku, za mało na Koło pieniędzy dał.

Tak jak biesiadną nutę, o którą zadbała niezastąpiona Kapela MORSY. Takiego wigoru i pełnego uśmiechu, nic tylko pozazdrościć. Widać, że to, co robią, kochają wręcz i nigdy przyśpiewek nie odmówią.

- To ważne spotkanie dla całej społeczności Kół z całego Powiatu, dlatego cieszę się, że to już czwarta edycja. Zdjęcia można poglądać, a i ciasta skosztować. Nie ma to, jak swoje pieczone. - Dodał Andrzej Reguła.

Na zdjęcia zwrócił też Uwagę Wiesław Lada - radny Sejmiku Wojewódzkiego.

- Kroniki piękne i wartościowe są wszystkie, to dlatego mamy przegląd, a nie konkurs na najlepszą. Podejrzewam, że trudno byłoby wyróżnić tą z pierwszym miejscem. W oko wpadły mi zdjęcia, bo jak wiadomo każdy mężczyzna to wzrokowiec. Dopiero potem przepisy i dyplomy.

Kolejny jubileuszowy, bo piąty Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich już za rok.
W imieniu organizatorów już teraz serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Lista KGW:
1. Koło Gospodyń Wiejskich w Brzostku
2. KGW w Borowej
3. KGW w Grabinach
4. KGW w Róży
5. KGW w Starej Jastrząbce
6. KGW w Brzeźnicy
7. KGW w Nagawczynie
8. KGW w Pustkowie
9. KGW w Stasiówce
10. KGW w Stobiernej
11. KGW w Zawadzie
12. KGW w Dzwonowej
13. KGW w Mokrzcu
14. KGW w Łękach Dolnych
15. KGW w Górze Motycznej
16. KGW w Mokrem
17. KGW w Straszęcinie
18. KGW w Zasowie
19. KGW w Żyrakowie
20. KGW w Przyborowie
21. KGW w Golemkach
22. KGW w Paszczynie
23. KGW w Podgrodziu
24. KGW w Łękach Górnych
25. KGW w Bobrowej
26. KGW w Korzeniowie
27. KGW w Wiewiórce
28. KGW w Woli Wielkiej
29. KGW w Woli Żyrakowskiej
Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 11:30
...
...