Aktualności

Czy będą strajki nauczycieli w I LO?

Mrożącą krew w żyłach informacją podzielił się radny Michał Maziarka - przewodniczący Komisji Oświaty Rady Powiatu na temat planowanego strajku nauczycieli I LO w Dębicy, podczas tegorocznych matur. Sprawa ma związek z trwającym od ok. półtora roku konfliktem pomiędzy nauczycielami, a dyrektorem.

Wiadomość wybrzmiała podczas sesji Rady Powiatu, na której była obecna również grupa ok. 20 nauczycieli “Jagiełły”, spotykając się z ogromnym zdziwieniem z ich strony.

Głos w sprawie zabrała nauczycielka j. polskiego I LO - Marta Bonarek - Socha

- Pragnę Państwa zapewnić, nie tylko starostę i radnych, ale też uczniów i rodziców, że nie zamierzamy strajkować w czasie matur. Taki pomysł wśród nauczycieli nigdy się nie narodził. Stąd moje pytanie, skąd takie informacje u państwa w Powiecie? Tu jest nas 20 nauczycieli i nie mamy zamiaru zaburzać rytmu matur. - Ze łzami w oczach deklarowała polonistka.

Radny Michał Maziarka informacje na temat rzekomych strajków otrzymał w piśmie. A konkretnie w dwóch. Pierwsze trafiło w jego ręce za pośrednictwem Biura rady Powiatu, drugie, jako anonim do skrzynki kancelarii.

- Może nie powinniśmy się kierować anonimami, ale w sytuacji konfliktu, który trwa już ponad półtora roku, zdecydowałem, że jest to zasadne. - Dodał radny.

Polonistka, która zabrała głos w imieniu grupy nauczycieli, dodała, że właśnie z uwagi na zbliżające się matury, organizowany jest szereg zajęć dodatkowych dla maturzystów. A egzamin maturalny odbędzie się zgodnie z planem, jeśli tylko zostanie dobrze przygotowany.
Monika Bal

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Kino KOSMOS w kwietniu - znamy repertuar.
  • Janusz Radek wystąpi w Dębicy.
  • XXII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych
  • Tradycje Wielkanocne w gminie Dębica
  • Tylko Polska Piosenka z Januszem Radkiem


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Marzec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 07:12
...
...