Aktualności

Czy będą strajki nauczycieli w I LO?

Mrożącą krew w żyłach informacją podzielił się radny Michał Maziarka - przewodniczący Komisji Oświaty Rady Powiatu na temat planowanego strajku nauczycieli I LO w Dębicy, podczas tegorocznych matur. Sprawa ma związek z trwającym od ok. półtora roku konfliktem pomiędzy nauczycielami, a dyrektorem.

Wiadomość wybrzmiała podczas sesji Rady Powiatu, na której była obecna również grupa ok. 20 nauczycieli “Jagiełły”, spotykając się z ogromnym zdziwieniem z ich strony.

Głos w sprawie zabrała nauczycielka j. polskiego I LO - Marta Bonarek - Socha

- Pragnę Państwa zapewnić, nie tylko starostę i radnych, ale też uczniów i rodziców, że nie zamierzamy strajkować w czasie matur. Taki pomysł wśród nauczycieli nigdy się nie narodził. Stąd moje pytanie, skąd takie informacje u państwa w Powiecie? Tu jest nas 20 nauczycieli i nie mamy zamiaru zaburzać rytmu matur. - Ze łzami w oczach deklarowała polonistka.

Radny Michał Maziarka informacje na temat rzekomych strajków otrzymał w piśmie. A konkretnie w dwóch. Pierwsze trafiło w jego ręce za pośrednictwem Biura rady Powiatu, drugie, jako anonim do skrzynki kancelarii.

- Może nie powinniśmy się kierować anonimami, ale w sytuacji konfliktu, który trwa już ponad półtora roku, zdecydowałem, że jest to zasadne. - Dodał radny.

Polonistka, która zabrała głos w imieniu grupy nauczycieli, dodała, że właśnie z uwagi na zbliżające się matury, organizowany jest szereg zajęć dodatkowych dla maturzystów. A egzamin maturalny odbędzie się zgodnie z planem, jeśli tylko zostanie dobrze przygotowany.
Monika Bal

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 13:09
...
...