Aktualności

To bankructwo polityki oświatowej Powiatu Dębickiego.

W bardzo gorzkim tonie przebiegała konferencja prasowa, której głównym tematem była sytuacja edukacji w Powiecie Dębickim.

Inicjatorami spotkania byli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz Wspólnoty Ziemi Dębickiej: Stefan Bieszczad - Prezes WZD i radny Sejmiku Wojewódzkiego, Jan Warzecha - poseł na Sejm VIII kadencji oraz radni powiatowi Piotr Chęciek i Michał Maziarka - szef Komisji Edukacji Rady Powiatu.

Stefan Bieszczad, nie kryjąc emocji, stwierdził, że sytuacja edukacji to “bankructwo polityki oświatowej Powiatu Dębickiego”, dając na przykład m.in. ciągnący się konflikt nauczycieli i dyrektora I LO - Leszka Klabachy, z którym zdaniem prezesa, współpraca powinna zostać zatrzymana; do kosza błędów włodarza Powiatu Dębickiego - Andrzeja Reguły dorzucając też sytuację ZS w Jodłowej.

Zdaniem przedstawicieli PiS i WZD, za kuriozalnymi decyzjami, na których cierpi młodzież, stoi politykierstwo koalicji rządzącej Powiatem, którego dowodem, jak określił Bieszczad, jest np. “przynoszenie dyrektora w teczce”; decyzję podjął Zarząd Powiatu, ale za całością układu stoi jedna osoba - Stanisława Rokosza - wójta Gm. Dębica.

Pomysłem na rozwiązanie wszelkich problemów mają natomiast być “formy nacisku połączone z trudnymi pytaniami”.

O słowo Komentarza prosiliśmy Andrzeja Regułę - starostę Powiatu Dębickiego, niestety w rozmowie telefonicznej, przekazał że jest na chorobowym.

Jednym słowem, duch nadchodzących wyborów, wzniósł się nad Powiatem i chyba nie tylko...

Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Dni Dębicy 2018
  • Pierwszy Zlot FOODTRUCKÓW w Dębicy
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.
  • Uroczystości Patriotyczno - Religijne na Górze Śmierci
  • Widowisko artystyczne na 3 maja


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Kwiecień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 06:53
...
...