Aktualności

To bankructwo polityki oświatowej Powiatu Dębickiego.

W bardzo gorzkim tonie przebiegała konferencja prasowa, której głównym tematem była sytuacja edukacji w Powiecie Dębickim.

Inicjatorami spotkania byli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz Wspólnoty Ziemi Dębickiej: Stefan Bieszczad - Prezes WZD i radny Sejmiku Wojewódzkiego, Jan Warzecha - poseł na Sejm VIII kadencji oraz radni powiatowi Piotr Chęciek i Michał Maziarka - szef Komisji Edukacji Rady Powiatu.

Stefan Bieszczad, nie kryjąc emocji, stwierdził, że sytuacja edukacji to “bankructwo polityki oświatowej Powiatu Dębickiego”, dając na przykład m.in. ciągnący się konflikt nauczycieli i dyrektora I LO - Leszka Klabachy, z którym zdaniem prezesa, współpraca powinna zostać zatrzymana; do kosza błędów włodarza Powiatu Dębickiego - Andrzeja Reguły dorzucając też sytuację ZS w Jodłowej.

Zdaniem przedstawicieli PiS i WZD, za kuriozalnymi decyzjami, na których cierpi młodzież, stoi politykierstwo koalicji rządzącej Powiatem, którego dowodem, jak określił Bieszczad, jest np. “przynoszenie dyrektora w teczce”; decyzję podjął Zarząd Powiatu, ale za całością układu stoi jedna osoba - Stanisława Rokosza - wójta Gm. Dębica.

Pomysłem na rozwiązanie wszelkich problemów mają natomiast być “formy nacisku połączone z trudnymi pytaniami”.

O słowo Komentarza prosiliśmy Andrzeja Regułę - starostę Powiatu Dębickiego, niestety w rozmowie telefonicznej, przekazał że jest na chorobowym.

Jednym słowem, duch nadchodzących wyborów, wzniósł się nad Powiatem i chyba nie tylko...

Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 20:14
...
...