Aktualności

Co dalej z “Jagiełłą”?

Odpowiadając krótko na pytanie postawione w tytule, śmiało można powiedzieć, że niestety, ale nic.
Mateusz Pasek - wicestarosta Powiatu Dębickiego, odpowiedzialny za oświatę, powiedział, że nie podjęto jeszcze żadnych konkretnych decyzji w sprawie I LO. Przede wszystkim chodzi o rozmowę z dyrektorem ogólniaka - Leszkiem Klabachą.

Nie chciałbym tutaj wychodzić przed szereg. Mogę tylko powiedzieć, że spotkaliśmy się wczoraj z panem dyrektorem, ale z uwagi na brak z jednego z członków Zarządu Powiatu, nie podjęliśmy żadnych decyzji. Kolejny Zarząd w środę. Obecny będzie też najbardziej zainteresowany - pan Klabacha. - Powiedział wicestarosta.

To właśnie na poniedziałkowym Zarządzi, jako konkluzja rozmów z dyrektorem miał zostać wypracowany sposób na rozwiązanie konfliktu, który trwa w ogólniaku już ok. półtora roku.

I choć wszyscy uważają, że sprawę trzeba rozwiązać, to pomimo upływającego czasu brakuje konkretnych decyzji.

Przeciwnicy dyrektora optują za jego zwolnieniem. Zwolennicy wskazują niewielką grupkę trzech nauczycieli, którzy prawdopodobnie są inicjatorami zajścia, sugerując, że to w stosunku do nich powinny być wyciągnięte konsekwencje.

Nie da się ukryć, że na ciągnącym się miesiącami zamęcie przede wszystkim tracą uczniowie.

O pomysł na rozwikłanie problemu oraz ewentualną możliwość mediacji, zapytaliśmy samego dyrektora - Leszka Klabachę. Prosił o przesłanie pytań drogą mailową. Czekamy na odpowiedź.
Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Kino KOSMOS w kwietniu - znamy repertuar.
  • Janusz Radek wystąpi w Dębicy.
  • XXII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych
  • Tradycje Wielkanocne w gminie Dębica
  • Tylko Polska Piosenka z Januszem Radkiem


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Marzec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 07:13
...
...