Aktualności

Ostateczna decyzja w piątek!

Nie sposób zliczyć, ile już było ustalanych terminów spotkań Zarządu Powiatu Dębickiego z Leszkiem Klabachą - dyrektorem I LO w Dębicy.

Powód oczywisty i większości znany - konflikt, którego echa co jakiś czas wybrzmiewają w mediach. Ale nie tylko. Posiedzenia sesji i Komisji Rady Powiatu bywają również częstą sposobnością na wizyty jednej lub drugiej skonfliktowanej grupy. A raczej, chcąc być obiektywnym, przedstawicieli jednej lub drugiej grupy. Tej „za” dyrektorem Klabachą i tej "przeciw" niemu.

U starosty pojawiają się też rodzice uczniów. Zdaniem Andrzeja Reguły, ci którzy do dyrektora nic nie mają. Nie wszyscy się z tym zgadzają. Nie bez powodu przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości i Wspólnoty Ziemi Dębickiej, zwołali konferencję prasową. To tam pojawiła się informacja o zatroskanych rodzicach, którzy winę za konflikt zrzucają na dyrektora.

Posiedzenie Zarządu ma raz na zawsze, a przynajmniej, takie jest założenie, załatwić sprawę. Celowo nie piszemy o wytyczeniu planu działania, czy nawet konkretnym pomyśle, który docelowo rozwiąże konflikt, ponieważ wprost się o tym nie mówi.

Jak do tej pory, jedynie Stefan Bieszczad - prezes WZD i radny Sejmiku Wojewódzkiego, podczas konferencji prasowej, otwarcie powiedział, że dyrektora trzeba zwolnić, co też szef Powiatu - Andrzej Reguła powinien uczynić.

Czy taka decyzja zażegna konflikt? Nie nam oceniać.

Dzisiaj, jak w ubiegły poniedziałek deklarował Mateusz Pasek - wicestarosta Powiatu Dębickiego, który odpowiada za oświatę, miało odbyć się posiedzenie Zarządu w wiadomej sprawie. Posiedzenie się odbyło. Jednak nie na temat I LO.

- Tak jak najbardziej, dziś spotkaliśmy się wraz z Zarządem Powiatu, którego głównym celem było omówienie podziału pieniędzy na poszczególne szkoły. Kolejne już ostateczne w sprawie “Jagiełły” w piątek o 8:00. - Deklaruje wicestarosta.

Na Zarządzie prócz członków ma się pojawić sam dyrektor Klabacha.

Czy będzie to pierwszy krok do zażegnania, ciągnącego się półtora roku konfliktu w ogólniaku?
Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 03:08
...
...