Aktualności

Ostateczna decyzja w piątek!

Nie sposób zliczyć, ile już było ustalanych terminów spotkań Zarządu Powiatu Dębickiego z Leszkiem Klabachą - dyrektorem I LO w Dębicy.

Powód oczywisty i większości znany - konflikt, którego echa co jakiś czas wybrzmiewają w mediach. Ale nie tylko. Posiedzenia sesji i Komisji Rady Powiatu bywają również częstą sposobnością na wizyty jednej lub drugiej skonfliktowanej grupy. A raczej, chcąc być obiektywnym, przedstawicieli jednej lub drugiej grupy. Tej „za” dyrektorem Klabachą i tej "przeciw" niemu.

U starosty pojawiają się też rodzice uczniów. Zdaniem Andrzeja Reguły, ci którzy do dyrektora nic nie mają. Nie wszyscy się z tym zgadzają. Nie bez powodu przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości i Wspólnoty Ziemi Dębickiej, zwołali konferencję prasową. To tam pojawiła się informacja o zatroskanych rodzicach, którzy winę za konflikt zrzucają na dyrektora.

Posiedzenie Zarządu ma raz na zawsze, a przynajmniej, takie jest założenie, załatwić sprawę. Celowo nie piszemy o wytyczeniu planu działania, czy nawet konkretnym pomyśle, który docelowo rozwiąże konflikt, ponieważ wprost się o tym nie mówi.

Jak do tej pory, jedynie Stefan Bieszczad - prezes WZD i radny Sejmiku Wojewódzkiego, podczas konferencji prasowej, otwarcie powiedział, że dyrektora trzeba zwolnić, co też szef Powiatu - Andrzej Reguła powinien uczynić.

Czy taka decyzja zażegna konflikt? Nie nam oceniać.

Dzisiaj, jak w ubiegły poniedziałek deklarował Mateusz Pasek - wicestarosta Powiatu Dębickiego, który odpowiada za oświatę, miało odbyć się posiedzenie Zarządu w wiadomej sprawie. Posiedzenie się odbyło. Jednak nie na temat I LO.

- Tak jak najbardziej, dziś spotkaliśmy się wraz z Zarządem Powiatu, którego głównym celem było omówienie podziału pieniędzy na poszczególne szkoły. Kolejne już ostateczne w sprawie “Jagiełły” w piątek o 8:00. - Deklaruje wicestarosta.

Na Zarządzie prócz członków ma się pojawić sam dyrektor Klabacha.

Czy będzie to pierwszy krok do zażegnania, ciągnącego się półtora roku konfliktu w ogólniaku?
Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Dni Dębicy 2018
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Maj 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 05:22
...
...