Aktualności

Reguła: Nie zgadzam się ze Stefanem Bieszczadem.

Andrzej Reguła - starosta Powiatu Dębickiego nie zgadza się ze słowami Stefana Bieszczada - radnego Sejmiku Wojewódzkiego i prezesa Wspólnoty Ziemi Dębickiej, który podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, powiedział, że głównym powodem konfliktu w I LO w Dębicy oraz niejasnej sytuacji ZS w Jodłowej jest politykowanie starosty i Zarządu Powiatu.

Prezes miał szczególnie na uwadze dyrektora "Jagiełły", który według niego "został przyniesiony w teczce".

- Nie robię żadnej polityki. To oni politykują. A Bieszczad sam chodził za tym, żeby... - Urywa zdenerwowany starosta, dodając, że porządek trzeba w ogólniaku zrobić. Tak, żeby nauczyciele się na siebie nie gniewali i nie wciągali uczniów w te sprawy.

Sęk w tym, że o porządku, czyli rozwiązaniu konfliktu, mówi się już od miesięcy. Podobnie sprawy się mają z
rozmowami Zarządu Powiatu Dębickiego z Leszkiem Klabachą - dyrektorem I LO.

Dzisiaj Andrzej Reguła zakomunikował, że ta ostateczna ma się odbyć w najbliższą środę 21 marca br. W spotkaniu ma wziąć udział Rada Pedagogiczna, która oceni dotychczasową pracę swojego szefa. Rozmowa Zarząd - dyrektor - Rada, ma być przełomem w konflikcie.

Andrzej Reguła przyznał również, że rozmawiał z dyrektorem w kontekście jego ewentualnej rezygnacji z pełnionej funkcji. Ten jednak stanowczo dał do zrozumienia, że nie bierze takiej opcji w ogóle pod uwagę.

Czy sam starosta jest przekonany takim rozwiązaniem?
- Nie sztuką jest człowieka zwolnić. Pytanie co potem? Trzeba mieć jakieś podstawy do takiej decyzji. - Mówi Andrzej Reguła.
gray

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Kino KOSMOS w czerwcu - znamy repertuar.
  • MUNDIALITO 2018
  • Dni Dębicy 2018
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Maj 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 13:52
...
...