Aktualności

Reguła: Nie zgadzam się ze Stefanem Bieszczadem.

Andrzej Reguła - starosta Powiatu Dębickiego nie zgadza się ze słowami Stefana Bieszczada - radnego Sejmiku Wojewódzkiego i prezesa Wspólnoty Ziemi Dębickiej, który podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, powiedział, że głównym powodem konfliktu w I LO w Dębicy oraz niejasnej sytuacji ZS w Jodłowej jest politykowanie starosty i Zarządu Powiatu.

Prezes miał szczególnie na uwadze dyrektora "Jagiełły", który według niego "został przyniesiony w teczce".

- Nie robię żadnej polityki. To oni politykują. A Bieszczad sam chodził za tym, żeby... - Urywa zdenerwowany starosta, dodając, że porządek trzeba w ogólniaku zrobić. Tak, żeby nauczyciele się na siebie nie gniewali i nie wciągali uczniów w te sprawy.

Sęk w tym, że o porządku, czyli rozwiązaniu konfliktu, mówi się już od miesięcy. Podobnie sprawy się mają z
rozmowami Zarządu Powiatu Dębickiego z Leszkiem Klabachą - dyrektorem I LO.

Dzisiaj Andrzej Reguła zakomunikował, że ta ostateczna ma się odbyć w najbliższą środę 21 marca br. W spotkaniu ma wziąć udział Rada Pedagogiczna, która oceni dotychczasową pracę swojego szefa. Rozmowa Zarząd - dyrektor - Rada, ma być przełomem w konflikcie.

Andrzej Reguła przyznał również, że rozmawiał z dyrektorem w kontekście jego ewentualnej rezygnacji z pełnionej funkcji. Ten jednak stanowczo dał do zrozumienia, że nie bierze takiej opcji w ogóle pod uwagę.

Czy sam starosta jest przekonany takim rozwiązaniem?
- Nie sztuką jest człowieka zwolnić. Pytanie co potem? Trzeba mieć jakieś podstawy do takiej decyzji. - Mówi Andrzej Reguła.
gray

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 02:50
...
...