Aktualności

W hołdzie dla Papieża przepłynęli 128 km.

8 kwietnia br. obchodziliśmy trzynastą rocznicę śmierci Papieża Polaka. Z tej okazji Gmina Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dębicy, Firmą Sparta-Mielec, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Ratownictwem Wodnym Rzeczpospolitej oddział Mielec, Klubem Sportowym „Chemik” Pustków, Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej, Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy oraz Parafią św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu zorganizowali „IV Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II w XIII Rocznicę Śmierci”.

Event, już po raz czwarty, odbył się na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.

Memoriał rozpoczął się o godzinie 15:01 odśpiewaniem „Barki” w wykonaniu Norberta Jedlińskiego mieszkańca Gminy Dębica. Po kilku słowach wstępu i powitaniu przybyłych gości przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztofa Lipczyńskiego oraz krótkiej modlitwie, którą odprawił ks. Roman Woźny, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: Starosta Powiatu Dębickiego – Andrzej Reguła, Przewodniczący Rady Gminy Dębica – Piotr Żybura, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński, Radny Powiatu Dębickiego – Marek Miazga wraz z Robertem Wieczorkiem i Rafałem Cholewą z Firmy Sparta Mielec symbolicznie zapalili świeczki tworzące napis JP II, który płonął przez cały czas trwania Memoriału. Po rozpaleniu świeczek do startu przygotowywały się pierwsze sztafety składające się z uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stobiernej i Brzeźnicy, które rozpoczęły pobijanie ustalonego dystansu.

Dla wszystkich uczestników Memoriału na balkonie krytej pływalni przygotowano wystawę poświęconą życiu i pontyfikatowi Papieża Polaka, którą przygotowali uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkół w Brzeźnicy i Stobiernej, których patronem jest Jan Paweł II, ponadto podczas trwania Memoriału odbyła się ekranizacja filmu „Karol – Papież, który pozostał człowiekiem” w reżyserii Giacomo Battiato.

26 516 metrów – skąd te liczby? Ma to ścisły związek z czasem trwania pontyfikatu Jana Pawła II, który trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. W tym szczególnym dniu każdy przepłynięty metr był ważny.

IV Memoriał spotkał się z dużą aprobatą mieszkańców nie tylko Gminy Dębica, ale całego Powiatu Dębickiego, którzy w różnym wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, licznie przybyliby uczcić pamięć o Papieżu. Był to czas, w którym spotkało się kilka pokoleń, czas, który można było poświęcić zarówno na pływanie, jak i rozmowę o naszych przeżyciach.

W „IV Memoriale Pływackim im. Jana Pawła II w XIII Rocznicę Śmierci wzięło udział ponad 700 osób, które oddały hołd Papieżowi, pokonując dystans 128 km 500 m, co dało 5140 długości basenu.

Podczas trwania Memoriału nie zabrakło również widowni liczącej ponad 300 osób, która przyglądała się zmaganiom w pokonywaniu kolejnych metrów. Nieoceniona była praca dzieci z Zespołu Szkół z Brzeźnicy i Pustkowa – Osiedla, które skrupulatnie odnotowywały przepłynięte długości basenu.

Słowa uznania należą się ratownikom, którzy czuwali nad zdrowiem i bezpieczeństwem wszystkich uczestników.

Organizatorzy dla uczestników IV Memoriału przygotowali pamiątkowe certyfikaty z obrazkiem św. Jana Pawła II, a dla najwytrwalszych pływaków przygotowano monety okolicznościowe oraz medale z wizerunkiem Jana Pawła II. Ponadto na każdego uczestnika czekały papieskie kremówki ufundowane przez Cukiernię Janusz i Emil Wiktor z Dębicy oraz Ruch Integracji Społecznej, które dodatkowo umilały czas podczas trwania Memoriału.

W tym miejscu organizatorzy pragną szczególnie podziękować sponsorom, których wsparcie zapewniło uczestnikom wiele interesujących pamiątek:
Firmie LERG S.A z Pustkowa – Osiedla,
Cukierni Janusz i Emil WIKTOR z Dębicy,
Firmie Budowlanej HABES Brzeźnica,
Ruchowi Integracji Społecznej.
źródło: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gm. Dębica

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 08:07
...
...