Aktualności

Kilka pytań do… Mateusza Kutrzeby-pełnomocnika PiS w pow. dębickim. #2

Na funkcję pełnomocnika struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości został powołany już na początku tego roku. Wczoraj Zarząd Okręgowy PiS Okręgu nr 23-Rzeszów jednogłośnie zdecydował o przedłużeniu pełnomocnictwa do końca br.

Redaktor: Decyzja Zarządu była dla Pana zaskoczeniem?
Mateusz Kutrzeba: Nie będę ukrywał, że nie. Pan Marszałek-Władysław Ortyl rozmawiał ze mną na ten temat, pytając, czy się zgodzę. I oczywiście się zgodziłem.

R: W takim razie nie da się ukryć, że wybory samorządowe na Pana głowie? Już w styczniu była mowa o planie i rozmowach ze wszystkimi przedstawicielami struktur gminnych. Jak to wygląda teraz?

Mateusz Kutrzeba: Plan, tak jak już wspomniałem kilka tygodni temu, wdrażam od początku tego roku. Mamy już kandydatów na wójtów gmin. Przyglądamy się listom do Rad Gmin i Powiatu.

R: Podczas ostatnej rozmowy, gdy pytaliśmy o funkcję starosty, którą mógłby Pan objąć. Wtedy nie krył Pan zaskoczenia. Jednak dziś coraz częściej mówi się o Panu jako o kandydacie na burmistrza Dębicy.
Mateusz Kutrzeba: To nie zależy ode mnie. Moja kandydatura została zgłoszona przez Zarząd Miejski. Jednak to jeszcze o niczym nie przesądza. Trwają też rozmowy z obecnym burmistrzem-Mariuszem Szewczykiem jako kandydatem PiS. Czekamy więc jeszcze na decyzję władz partii.

Mateusz Kutrzeba jest absolwentem politologii. Jest zastępcą dyrektora w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Członek Rady Politycznej PiS. Jego zainteresowania to polityka i książka.
Rozmawiała Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Kino KOSMOS w czerwcu - znamy repertuar.
  • MUNDIALITO 2018
  • Dni Dębicy 2018
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Maj 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 13:53
...
...