Aktualności

Kilka pytań do… Mateusza Kutrzeby-pełnomocnika PiS w pow. dębickim. #2

Na funkcję pełnomocnika struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości został powołany już na początku tego roku. Wczoraj Zarząd Okręgowy PiS Okręgu nr 23-Rzeszów jednogłośnie zdecydował o przedłużeniu pełnomocnictwa do końca br.

Redaktor: Decyzja Zarządu była dla Pana zaskoczeniem?
Mateusz Kutrzeba: Nie będę ukrywał, że nie. Pan Marszałek-Władysław Ortyl rozmawiał ze mną na ten temat, pytając, czy się zgodzę. I oczywiście się zgodziłem.

R: W takim razie nie da się ukryć, że wybory samorządowe na Pana głowie? Już w styczniu była mowa o planie i rozmowach ze wszystkimi przedstawicielami struktur gminnych. Jak to wygląda teraz?

Mateusz Kutrzeba: Plan, tak jak już wspomniałem kilka tygodni temu, wdrażam od początku tego roku. Mamy już kandydatów na wójtów gmin. Przyglądamy się listom do Rad Gmin i Powiatu.

R: Podczas ostatnej rozmowy, gdy pytaliśmy o funkcję starosty, którą mógłby Pan objąć. Wtedy nie krył Pan zaskoczenia. Jednak dziś coraz częściej mówi się o Panu jako o kandydacie na burmistrza Dębicy.
Mateusz Kutrzeba: To nie zależy ode mnie. Moja kandydatura została zgłoszona przez Zarząd Miejski. Jednak to jeszcze o niczym nie przesądza. Trwają też rozmowy z obecnym burmistrzem-Mariuszem Szewczykiem jako kandydatem PiS. Czekamy więc jeszcze na decyzję władz partii.

Mateusz Kutrzeba jest absolwentem politologii. Jest zastępcą dyrektora w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Członek Rady Politycznej PiS. Jego zainteresowania to polityka i książka.
Rozmawiała Monika Bal

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 03:13
...
...