Aktualności

Potrzebna pomoc dla Kacperka!

Kacperek jest uczniem trzeciej klasy Specjalnej Szkoły Podstawowej. Jeszcze do niedawna był zdrowym chłopcem. Rok temu przystąpił do Pierwszej Komunii świętej. Kilka tygodni później z dnia na dzień uaktywniła się u niego rzadka choroba genetyczna adrenoleukodystrofia sprzężona z chromosomem X.

Choroba polega na występowaniu zaburzeń metabolicznych. Kacperek traci słuch, wzrok, dochodzi spastyka, czyli niedowład mięśni. Najlepszą alternatywą byłby przeszczep szpiku, do którego niestety się już nie kwalifikuje. Jedyną opcją dla niego zostało podanie komórek macierzystych, na które po długim oczekiwaniu dostał „zielone światło”. Leczenie komórkami macierzystymi nie jest refundowane, a koszty są bardzo wysokie. Rodzice potrzebują ponad 50 000 tysięcy złotych. Ponadto Kacperek wymaga już codziennej rehabilitacji i leczenia wieloma suplementami.

W zebraniu potrzebnej kwoty stara się pomóc Stowarzyszenie "Z Potrzeby Serca" działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy, której jest organizatorem akcji. Jednak sama organizacja nie posiada takich środków. Liczymy na to, że cel otworzy serca i z potrzeby serc zaangażujemy jak najwięcej osób.

1 maja ruszyła otwarta grupa wsparcia na Facebooku pod nazwą Podaruj Życie Kacperkowi. Organizatorzy chcą zainteresować jak największą liczbę osób. W grupie ruszyły już licytacje. Każdy członek grupy może wystawić przedmiot i licytować. Rozpowszechnimy też dużą ilość plakatów informacyjnych w powiecie dębickim. Będą organizowane zbiórki do puszek. Już teraz działa specjalne subkonto. Stowarzyszenie podkreśla, że jest otwarte na każdą chęć współpracy, byle osiągnąć cel, czyli kwotę zapewniającą jedyną możliwą pomoc Kacperkowi.

Pomysłów nie brakuje. W szkolnej pracowni gospodarstwa domowego pieczone są pierniczki okolicznościowe. Można je zakupić już teraz. Firma Prografix pomaga w drukowaniu materiałów informacyjnych. Potrzebni są wolontariusze i osoby z pomysłami. Im więcej będzie zaangażowanych, tym większa nadzieja. Zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku, gdzie codziennie przekazujemy relacje i informacje, a przede wszystkim motywujemy do kolejnych działań.
Robimy to wszyscy z potrzeby serca.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 02:12
...
...