Aktualności

Lokalne inicjatywy społeczne - liczy się każdy głos.

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, nad którym patronat objął Burmistrz Dębicy.

W regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie „Siła Marzeń”, Fundacja Psi Azylek – Zwierzęta w potrzebie oraz Fundacja „Pro Alia”.
Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

W Dębicy i okolicach w głosowaniu udział biorą:
Stowarzyszenie „Siła Marzeń”

Cel projektu: urządzenie pokoju marzeń najmłodszych dziewczynek w Domu Dziecka „Hanka”. Dzieci powinny brać czynny udział w dobieraniu farb oraz mebli do swojej nowej sypialni. Jest to niezmiernie ważne w rozwoju dziecka, gdyż oprócz poczucia przynależności do danego miejsca kształtuje się też u dziecka poczucie estetyki oraz poszanowania swojej własności. Piękne i ciepłe kolory oraz bogate wnętrze dają poczucie bezpieczeństwa, które jest tak bardzo ważne w życiu podopiecznych Stowarzyszenia.

<
Fundacja Psi Azylek – Zwierzęta w potrzebie
To projekt dla osób z dobrym sercem i kochających zwierzęta. Celem jest pokazanie, jak można aktywnie spędzić swój wolny czas i jednocześnie zrobić coś bardzo dobrego! Dla siebie i dla bezdomnych zwierząt. Schroniska są pełne smutnych psiaków. Można to zmienić! Wspólnie zabrać je na wymarzony spacer! Dla chętnych - bieg! Bieg na 6 łap to projekt dla każdego. Młodego i starszego. Dla całej Rodziny. „Po prostu przytul psa”.

Fundacja „Pro Alia”
Celem głównym projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, poprawa funkcjonowania rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi, zwłaszcza w sprawach zapewnienia spędzania wolnego czasu, a w tym: integracja rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne ze środowiskiem lokalnym, przeciwdziałanie stereotypom blokującym dzieciom niepełnosprawnym pełne uczestnictwo w życiu społecznym - wspólny wyjazd, integracja dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi podczas spotkań plenerowych, promocja zdrowia.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie.
W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Razem możemy więcej!
W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy
źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Dzień Dziecka pod Muszlą i na Rynku.
  • Kino KOSMOS w czerwcu - znamy repertuar.
  • Dni Dębicy 2018
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Maj 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 09:58
...
...