Aktualności

Lokalne inicjatywy społeczne - liczy się każdy głos.

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, nad którym patronat objął Burmistrz Dębicy.

W regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie „Siła Marzeń”, Fundacja Psi Azylek – Zwierzęta w potrzebie oraz Fundacja „Pro Alia”.
Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

W Dębicy i okolicach w głosowaniu udział biorą:
Stowarzyszenie „Siła Marzeń”

Cel projektu: urządzenie pokoju marzeń najmłodszych dziewczynek w Domu Dziecka „Hanka”. Dzieci powinny brać czynny udział w dobieraniu farb oraz mebli do swojej nowej sypialni. Jest to niezmiernie ważne w rozwoju dziecka, gdyż oprócz poczucia przynależności do danego miejsca kształtuje się też u dziecka poczucie estetyki oraz poszanowania swojej własności. Piękne i ciepłe kolory oraz bogate wnętrze dają poczucie bezpieczeństwa, które jest tak bardzo ważne w życiu podopiecznych Stowarzyszenia.

<
Fundacja Psi Azylek – Zwierzęta w potrzebie
To projekt dla osób z dobrym sercem i kochających zwierzęta. Celem jest pokazanie, jak można aktywnie spędzić swój wolny czas i jednocześnie zrobić coś bardzo dobrego! Dla siebie i dla bezdomnych zwierząt. Schroniska są pełne smutnych psiaków. Można to zmienić! Wspólnie zabrać je na wymarzony spacer! Dla chętnych - bieg! Bieg na 6 łap to projekt dla każdego. Młodego i starszego. Dla całej Rodziny. „Po prostu przytul psa”.

Fundacja „Pro Alia”
Celem głównym projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, poprawa funkcjonowania rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi, zwłaszcza w sprawach zapewnienia spędzania wolnego czasu, a w tym: integracja rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne ze środowiskiem lokalnym, przeciwdziałanie stereotypom blokującym dzieciom niepełnosprawnym pełne uczestnictwo w życiu społecznym - wspólny wyjazd, integracja dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi podczas spotkań plenerowych, promocja zdrowia.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie.
W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Razem możemy więcej!
W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy
źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 03:10
...
...