Aktualności

Dyrektor Jagiełły odwołany

Andrzej Reguła - starosta Powiatu Dębickiego potwierdził dzisiaj w rozmowie z Redakcją informację o odwołaniu Leszka Klabachy z funkcji dyrektora I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

- Zarząd Powiatu podjął jednogłośną decyzję w tej sprawie. Uchwałę pozytywnie zaopiniowało Kuratorium Oświaty. Wczoraj przekazałem wypowiedzenie na ręce dyrektora. Był zaskoczony. Chyba się nie spodziewał, ale ten konflikt z Gronem Pedagogicznym trwał już zbyt długo. Do protestu włączyli się też rodzice. Jeszcze wczoraj wpłynęło od nich pismo. - Mówił Andrzej Reguła.

Przypomnijmy, Leszek Klabacha na dyrektora Jagiełły został powołany przez Zarząd Powiatu Dębickiego (Andrzej Reguła, Leszek Reguła, Anna Gawlik, Zygmunt Żabicki i Mateusz Pasek) dwa lata temu, po nierozstrzygniętym konkursie, w którym walczył z trójką innych kandydatów
Decyzję podjęto jednogłośnie. Teraz, również jednogłośnie, ten sam Zarząd dyrektora odwołał.

O konflikcie pomiędzy grupą nauczycieli, a Klabachą mówiło się od kilkunastu miesięcy. Zainteresowane strony pojawiały się na sesjach i posiedzeniach Komisji Oświaty. Organizowano również spotkania w szkole, w których uczestniczyli również członkowie Zarządu Powiatu. Dyrektor odpierał zarzuty. Przeciwnicy jego zarządzania nie dawali jednak za wygraną.

Odwołanie Leszka Klabachy oznacza nowy konkurs. A to z kolei, że w przyszłym roku szkolnym Jagiełło będzie mieć już nowego dyrektora.

Klabacha od decyzji Zarządu Powiatu może się odwołać.
Do sprawy jeszcze wrócimy.
M.Bal

Artykuły o podobnej tematyce

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 02:39
...
...