Aktualności

Czy grube portfele zamienią na służbę obywatelom?

Jak wiadomo wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami a wraz z nimi nadzieje polityków opozycji na przejęcie władzy. A że w powiecie dębickim opozycją jest PiS, więc to PiS jest najbardziej zainteresowany przejęciem władzy, a co się z tym wiąże obsadzeniem na stanowisku starosty i wicestarosty swoich ludzi.Na przeszkodzie planom młodych wilków z PiS-u czasami aż nadaktywnych w kończącej się kadencji może stanąć decyzja prezesa Kaczyńskiego o zakazie startu członków spółek Skarbu Państwa i spółek samorządowych.Zwłaszcza dla dwóch obecnych radnych może to być trudna decyzja. Bo czy łatwo byłoby Państwu zrezygnować z ciepłej posadki prezesa i członka zarządu Miejskiej Komunikacji Samochodowej, a zwłaszcza z pensji prawie 13 tys. zł miesięcznie? Na takie bowiem profity może obecnie liczyć radny powiatowy Piotr Chęciek. A start w wyborach i to bez gwarancji, że zostanie się radnym to wielkie ryzyko. A gdyby pan radny Chęciek zechciał zostać starostą? I tu nie mamy dla niego dobrej wiadomości – po zafundowanej przez PiS obniżce pensji władz samorządowych pensja starosty wynosi 10 940 zł, czyli mniej niż obecnie pan radny Chęciek zarabia . Zaś odpowiedzialność na stanowisku starosty i konieczność znoszenia przykrych uwag i agresji opozycji z pewnością nie jest mniejsza niż na stanowisku prezesa miejskiej spółkiDrugim radnym z PiSu, który prawdopodobnie zmierzy się z dylematem startować czy zachować pełnione funkcje w spółkach będzie Michał Maziarka. On z kolei zasiada w radach nadzorczych aż trzech spółek: dwóch lokalnych Eko-Rek w Paszczynie, ZUM w Dębicy oraz w spółce Gas Trading.

Jeśli prezes PiS-u nie zmieni zdania to czy ci radni zdecydują się zrezygnować z pieniędzy, jakie zarabiają w spółkach i poświęcą się pracy na rzecz obywateli?

W końcu mówi się że pieniądze szczęścia nie dają, ale czy na pewno?A służba publiczna nie zawsze bywa przyjemna.mlNa zdjęciu radny Michał Maziarka.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Lipiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 15:25
...
...