Aktualności

Mieszkańcy nie chcą masztu - burmistrz wydał decyzję wbrew ich woli

Informacja o tym, że na ulicy Tetmajera ma powstać maszt telefonii komórkowej jednego z wiodących operatorów krążyła od wiosny w Dębicy. Mieszkańcy osiedla Gawrzyłowa nie byli bierni wobec niej i zaczęli organizować protest. Najpierw zweryfikowali pogłoski o planach budowy 46 – metrowej konstrukcji, a następnie przedłożyli burmistrzowi Mariuszowi Szewczykowi petycję przeciw budowie masztu. Pod petycją podpisało się ponad 100 osób. Nie na wiele się to zdało, gdyż 9 lipca br. burmistrz Mariusz Szewczyk wydał zgodę na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej wraz z zasilaniem energetycznym. Mieszkańcy osiedla Gawrzyłowa są zrozpaczeni. Żądają unieważnienia decyzji burmistrza Szewczyka, a do mieszkańców Dębicy i okolic zwrócili się z apelem o podpisywanie ich petycji online dostępnej pod adresem: https://www.petycjeonline.com/petycja_przeciwko_budowie_stacji_bazowej_telefonii_komorkowej_przy_ulicy_tetmajera_w_debicy#form

Argumentują, że instalacje stacji bazowych wpływają niekorzystnie na zdrowie okolicznych mieszkańców i mogą wywoływać groźne choroby, także nowotwory. Powołują się przy tym na opinię Najwyższej Izby Kontroli, która już w 2016 r. zaleciła lokalizowanie tego rodzaju inwestycji poza obszarami zamieszkanymi przez człowieka. Podkreślają, że na terenach wokół planowanej inwestycji mieszkają rodziny z małymi dziećmi, dla których wpływ promieniowania z nadajników może być szczególnie niebezpieczny. Ponadto zwracają uwagę na zakłócenia , jakie powstaną przy odbiorze radia oraz telewizji naziemnej . Zwracają także uwagę na to, że inwestor nie został zobowiązany do przedłożenia raportu oddziaływania na środowisko , a miasto Dębica nie posiada urządzeń do pomiaru natężenia pola elektromagnetycznego.

Skoro więc w decyzji burmistrza zezwalającej na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej czytamy, że jest ona inwestycją celu publicznego, to warto zadać pytanie o jaki cel publiczny chodzi? I od razu zadajemy pytanie drugie – gdzie w tym wszystkim jest dobro mieszkańców?rkźr. zdjęcia: https://www.ekologia.pl/srodowisko/ochrona-srodowiska/maszty-telefonii-komorkowej-bez-kontroli,21296.html

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018  
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 15:26
...
...