Aktualności

Wielki remont, a za rogiem wielkie dziury

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o fuszerce, jaką okazał się niedawny remont ulicy Puszkina (http://miasto.debica.pl/aktualnosci/pokaz/22708/Fuszerka+na+drodze#.W2CV1bioVqA).

Zaniepokojeni jakością wykonania tamtego remontu postanowiliśmy się przyjrzeć znacznie większej inwestycji remontowej, jaka trwa obecnie przy ulicy Tysiąclecia. Remont, który z pewnością życia kierowcom nie ułatwia jest przeprowadzany przez miasto z rozmachem – obejmuje nie tylko nawierzchnię, ale dotyczy też poboczy i wykonania miejsc parkingowych. Można by powiedzieć – piękna inwestycja, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. I nie chodzi tylko o to, czy wykonawca nie popełni podobnej fuszerki jak na Puszkina. Chodzi o to, że tuż za przysłowiowym rogiem ulicy Tysiąclecia znajduje się ulica Sienkiewicza, której nawierzchnia nie tylko straszy swym wyglądem. Jej stan jest tak fatalny, że kierowcy muszą zachować niezwykłą ostrożność przejeżdżając tamtędy, aby nie uszkodzić swoich samochodów.

Inaczej postępują władze powiatu – mówi radny powiatowy Roman Ciszek. I podaje jako przykład remont ulicy Wielopolskiej. Mimo, że pierwotnie był planowany remont ulicy Wielopolskiej na odcinku od Kościoła Bożego Miłosierdzia do ronda, to radni powiatowi uznali, że należy wyremontować całą ulicę Wielopolską, o czym pisaliśmy (http://miasto.debica.pl/aktualnosci/pokaz/22699/Bedzie+remont+ulicy+Wielopolskiej#.W2CWX7ioVqA ). Widać, że dzięki działaniu radnych można zrealizować potrzebne inwestycje – dodaje radny. Wydaje się, że przy tak wielkiej inwestycji jak remont ulicy Tysiąclecia, remont Sienkiewicza nie byłby kosztem nie do udźwignięcia dla miejskiego budżetu. Czy więc władzom miasta po raz kolejny zabrakło wizji?

rk

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Lipiec 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 15:27
...
...