Aktualności

Wielki remont, a za rogiem wielkie dziury

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o fuszerce, jaką okazał się niedawny remont ulicy Puszkina (http://miasto.debica.pl/aktualnosci/pokaz/22708/Fuszerka+na+drodze#.W2CV1bioVqA).

Zaniepokojeni jakością wykonania tamtego remontu postanowiliśmy się przyjrzeć znacznie większej inwestycji remontowej, jaka trwa obecnie przy ulicy Tysiąclecia. Remont, który z pewnością życia kierowcom nie ułatwia jest przeprowadzany przez miasto z rozmachem – obejmuje nie tylko nawierzchnię, ale dotyczy też poboczy i wykonania miejsc parkingowych. Można by powiedzieć – piękna inwestycja, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. I nie chodzi tylko o to, czy wykonawca nie popełni podobnej fuszerki jak na Puszkina. Chodzi o to, że tuż za przysłowiowym rogiem ulicy Tysiąclecia znajduje się ulica Sienkiewicza, której nawierzchnia nie tylko straszy swym wyglądem. Jej stan jest tak fatalny, że kierowcy muszą zachować niezwykłą ostrożność przejeżdżając tamtędy, aby nie uszkodzić swoich samochodów.

Inaczej postępują władze powiatu – mówi radny powiatowy Roman Ciszek. I podaje jako przykład remont ulicy Wielopolskiej. Mimo, że pierwotnie był planowany remont ulicy Wielopolskiej na odcinku od Kościoła Bożego Miłosierdzia do ronda, to radni powiatowi uznali, że należy wyremontować całą ulicę Wielopolską, o czym pisaliśmy (http://miasto.debica.pl/aktualnosci/pokaz/22699/Bedzie+remont+ulicy+Wielopolskiej#.W2CWX7ioVqA ). Widać, że dzięki działaniu radnych można zrealizować potrzebne inwestycje – dodaje radny. Wydaje się, że przy tak wielkiej inwestycji jak remont ulicy Tysiąclecia, remont Sienkiewicza nie byłby kosztem nie do udźwignięcia dla miejskiego budżetu. Czy więc władzom miasta po raz kolejny zabrakło wizji?

rk

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018  
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 15:26
...
...