Aktualności

Kto na burmistrza Dębicy?

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, jednak na razie kampania wyborcza jest żadna – być może powodem jest kończący się sezon ogórkowy. Wiadomo jednak, że na scenie politycznej przybywa chętnych na burmistrza Dębicy. Murowanym kandydatem na tę funkcję jest Mariusz Szewczyk, obecny burmistrz miasta. Widać to choćby po jego działaniach, które śmiało można nazwać kampanią wyborczą. Tu uśmiechnięte zdjęcie z dziećmi, tam wbicie łopaty czy potańcówka na Rynku – burmistrz Szewczyk nie próżnuje w wakacje. Najgroźniejszym rywalem dla niego może być Jarosław Śliwa. Jarosław Śliwa jest doświadczonym samorządowcem, pełnił już funkcję wiceburmistrza Dębicy. Obecnie działa w biznesie i nie pełni żadnych funkcji publicznych, co nie oznacza, że ostatecznie pożegnał się z polityką. Z kolei, kandydatem PiS-u na burmistrza Dębicy jest już oficjalnie Mateusz Kutrzeba, obecnie radny miejski. Mateusz Kutrzeba nie ma zbyt wielkiego doświadczenia samorządowego - nie pełnił jak dotąd funkcji zarządczych w samorządzie, a radnym jest po raz pierwszy. Po przejęciu władzy przez PiS, mimo braku doświadczenia został wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie i choć mieszka w Dębicy, to sprawy miasta choćby z powodu miejsca pracy zna nieco słabiej. Z ramienia opozycyjnej wobec PiS-u Dębickiej Deklaracji Samorządowej o fotel burmistrza najprawdopodobniej będzie ubiegał się Krzysztof Lipczyński, działacz PO, zatrudniony jako dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w gminie Dębica. Krzysztof Lipczyński był już radnym powiatowym i pracuje od kilku lat w samorządzie. Jest postrzegany jako człowiek wójta Rokosza. Czarnym koniem tegorocznych wyborów może się okazać Tomasz Gorczyca z ugrupowania Kukiz ’15. Od kilku miesięcy jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych i szuka pomysłu na Dębicę. Jeśli zdecyduje się na start z pewnością otrzyma premię za świeżość i zainteresowanie problemami tzw. „zwykłych ludzi”. Kandydata na burmistrza wystawi pewnie także Wspólnota Ziemi Dębickiej. Nie jest jeszcze pewne czy będzie to Mariusz Trojan, czy Wojciech Iwasieczko. Obaj mają doświadczenie jako wiceburmistrzowie, ale Mariusz Trojan przegrał poprzednio w drugiej turze walkę o fotel burmistrza z Mariuszem Szewczykiem. Z kolei o Wojciechu Iwasieczce słyszy się jako o kandydacie Wspólnoty na wójta w Gminie Dębica.

Jak Państwo widzą w Dębicy szykuje się sporo kandydatów w walce o fotel burmistrza. Niestety, szeroko rozumianej opozycji wobec PiS-u niczego nie nauczyły wyniki poprzednich wyborów, które wyraźnie dowodzą, że rozbicie sceny politycznej wzmacnia PiS, a wyborcy dają premię za jedność i zgodę. Przykładem może tu być Rzeszów, gdzie wszystkie siły opozycyjne poparły obecnego prezydenta Tadeusza Ferenca przeciwko kandydatowi PiS-u. Prezydent Ferenc ma praktycznie wygraną w kieszeni, a dzięki umiejętnej współpracy z Radą Miasta realizuje inwestycje, dzięki którym Rzeszów jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Czyli można? Można – nawet w tak dużym mieście. Szkoda, że w Dębicy jak zwykle jest to zbyt trudne.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w naszej sondzie i wskazanie kto powinien zostać burmistrzem naszego miasta?rkNa zdjęciu Jarosław Śliwa.

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 09:16
...
...