Aktualności

Stadion Igloopolu straszy

W Dębicy obchodzimy w tym roku dwa piękne jubileusze - 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 660-lecia lokacji naszego miasta. I pewnie mało kto z Państwa pamięta, że z okazji 70. rocznicy odzyskania niepodległości w Dębicy powstał piękny wówczas stadion Igloopol. Jednak, podobnie jak kombinat został zniszczony podczas zawieruchy ustrojowej, tak i stadion dzisiaj popadł w ruinę. Przed wejściem możemy przeczytać, że jest to obiekt na 12 tys. miejsc, lecz próżno szukać tam wielu miejsc siedzących. Zniszczone schody, trybuny w ruinie, odrapane wejścia, hałdy ziemi wokół murawy – tak przedstawia się obiekt po 30 latach (nie)dbania przez władze miejskie. Dopóki jeszcze burmistrzem był Edward Brzostowski obiekty na Igloopolu były nieźle utrzymane. Ale wraz ze zmianą władz kilka lat temu na ekipę PiS-u i Wspólnoty Ziemi Dębickiej o stadionie zapomniano. Niby istnieje klub sportowy Igloopol, ale jakoś nie słychać aby jego prezes Grzegorz Krycki specjalnie dopominał się u władz miejskich o środki na remont tego wspaniałego niegdyś obiektu. Wypada także żałować, że zarówno burmistrz Mariusz Szewczyk , jak i radny Mateusz Kutrzeba – kandydat PiS-u na burmistrza Dębicy nie wpadli na pomysł, aby uświetnić 660. rocznicę założenia naszego miasta oraz 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dziełem trwalszym i trudniejszym do wykonania niż okolicznościowa akademia, msza, wystawa czy apel. Tym bardziej, że w wielu miastach udało się pozyskać środki na remont stadionów, które teraz są wizytówką tych miejscowości. Ciekawe czy podczas trwającej obecnie kampanii wyborczej, w której co rusz to słychać, iż pomysł na Dębicę jest pilnie poszukiwany, któryś z kandydatów przedstawi propozycję rewitalizacji stadionu - czego sobie i kibicom szczerze życzymy. Przekonamy się o tym niebawem.mb

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 09:26
...
...