Aktualności

Jak zdefiniować dobrego samorządowca?

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, o czym pisaliśmy już kilkakrotnie na naszym portalu, prezentując Państwu szeroką gamę pewnych i prawdopodobnych kandydatów. Ponieważ festiwal obietnic już się zaczął, to może warto zastanowić się jaka jest definicja dobrego samorządowca. Blisko tej definicji jest wójt Stanisław Rokosz. Polityk dobrze wszystkim znany, budzący kontrowersje, a co za tym idzie – emocje. Jednocześnie jednak znakomity gospodarz, któremu nawet najwięksi wrogowie nie mogą zarzucić, że nic nie robi dla swojej gminy. Dbałość o Gminę Dębica widać na każdym polu - zaczynając od znakomicie utrzymanych i ciągle remontowanych dróg, poprzez ocieplone budynki szkół, w których uczniowie korzystają z nowoczesnych pomocy naukowych aż do dbałości o miejsca pracy dla mieszkańców, dzięki dynamicznie rozwijającej się strefie ekonomicznej. Wójt znacznie bardziej skutecznie niż burmistrz Mariusz Szewczyk pozyskuje inwestorów, którzy w gminie lokują swój kapitał i dają mieszkańcom miejsca pracy, czego przykładem może być choćby fabryka Hutchinsona w Zawadzie. Za inwestycję epokową uznać należy reaktywację uzdrowiska w Latoszynie, którą zawiaduje doświadczony samorządowiec Paweł Wolicki. Już teraz mieszkańcy gminy mogą korzystać z nowoczesnych gabinetów rehabilitacyjnych, a to przecież dopiero początek inwestycji. Latoszyn za kilka lat może stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych uzdrowisk w Polsce. Pod warunkiem, że inwestycja zostanie dokończona. Tymczasem w nadchodzących wyborach z wójtem zamierzają się zmierzyć ludzie, którzy albo bazują na przynależności do popularnej w naszym kraju partii politycznej, ale sami niczego nie osiągnęli w działalności samorządowej, albo samorządowcy, którzy w pewnym momencie obrazili się na wójta i rozpoczęli działalność polityczną na własny rachunek. Dziwnie jednak wygląda w bilansie zysków i strat, jakie każdy odpowiedzialny wyborca przed wyborami czyni porównywanie osiągnięć widocznych gołym okiem z obietnicami tzw. polityków, którzy jeszcze nie piastując żadnego stanowiska już dokonują nominacji na lukratywne funkcje w gminie. Zachęcamy Państwa do zrobienia takiego bilansu zanim postawią Państwo znak „x” przy nazwisku któregoś z kandydatów.km

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 09:13
...
...