Aktualności

Gdzie etyka radnego Skawińskiego?

Nasza redakcja otrzymała informację, że radny powiatowy Stanisław Skawiński, jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej od kilku tygodni pracuje w dębickim Domu Pomocy Społecznej. I nic by nas tu nie zdziwiło, gdyby nie dwie kwestie. Pierwsza to taka, że Dom Pomocy Społecznej podlega Powiatowi, którego radnym jest pan Skawiński. Druga zaś to szczególna troska pana radnego Skawińskiego przejawiana podczas sesji Rady Powiatu o dofinansowanie właśnie dębickiego Domu Pomocy Społecznej. Od wielu miesięcy, praktycznie podczas każdej sesji Rady Powiatu , jak możemy wyczytać z protokołów – pan radny nieustannie dopominał się o pieniądze dla DPS. Oczywiście, potrzeby DPS- u nie tylko dębickiego, gdyż Powiat zarządza również podobną placówką w Parkoszu, są ważne. Ale równie ważne są potrzeby pacjentów szpitala, uczniów w szkołach, rodzin zastępczych, chorych dzieci, samotnych matek – i moglibyśmy tak jeszcze długo wymieniać. Pan radny jednak nie zajmuje się z równą troskliwością i wrażliwością społeczną tak typową dla ludzi lewicy tym szerokim wachlarzem problemów, lecz wyłącznie wąską dziedziną. Dziedziną, w której – jak się okazało – znalazł zatrudnienie. I chociaż teoretycznie wszystko odbywa się zgodnie z prawem, to czy etyczne jest, że radny powiatowy otrzymuje stanowisko w jednostce podlegającej pod Powiat tuż przed wyborami? Czy na tym polega etyka człowieka lewicy w rozumieniu pana radnego Skawińskiego? Próbowaliśmy skontaktować się z panem radnym Skawińskim, aby uzyskać od niego komentarz, ale niestety do tej pory nie odebrał telefonu. Czyżby był tak zajęty obowiązkami służbowymi w nowej pracy? Zadaliśmy także zapytanie dyrekcji DPS w sprawie zatrudnienia pana radnego, gdyż nie odbywał się konkurs na stanowisko, które objął. Do chwili publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Z pewnością wrócimy do sprawy.KM

Źr. zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA

Kto powinien zostać burmistrzem Dębicy?

...
Godzina: 09:12
...
...