Aktualności

Energetyka w placówkach oświatowych

W Dębicy w 22 obiektach oświatowych (przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja) monitorowane są działania oszczędnościowe. Każdy z tych obiektów analizuje na bieżąco koszty i poziom zużycia mediów energetycznych i wody.

- W zakresie energii elektrycznej powzięto działania zarządcze powodujące optymalizację zużycia, ponadto dopasowano taryfy i moce zamówione do faktycznych potrzeb obiektów oświatowych – mówi Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty.

W 2009 r. przeprowadzono dwa zadania termomodernizacyjne w Zespole Szkół Nr 1 w Dębicy przy ul. Paderewskiego 4 i w Przedszkolu Miejskim Nr 1 w Dębicy przy ul. Szkotniej 10 w ramach, których zostały ocieplone ściany i stropy, wymieniono też stolarkę okienną i instalację CO.

Wystąpiono do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej o zmniejszenie mocy zamówionej do wyremontowanych placówek.

Podobne działania planowane są w ośmiu obiektach, dla których zostały wykonane projekty termomodernizacji i audyty energetyczne. Na podstawie wykonanych audytów energetycznych po dokonaniu termomodernizacji zmniejszy się zapotrzebowanie na energię cieplną o około 56,47 procent .

Złożono wniosek o pozyskanie funduszy do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na zrealizowanie tego przedsięwzięcia.

Jeden obiekt (Przedszkole Miejskie nr 6 w Dębicy na Oś. Matejki 19) zostanie podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej w tym roku, a następne (Przedszkole Miejskie nr 7 w Dębicy przy ul. Kochanowskiego 4) w roku 2010. W związku z tym zostaną założone zawory termostatyczne oraz w miarę możliwości wymienione zostaną grzejniki na energooszczędne.


Źródło: www.debica.pl

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Kino KOSMOS w czerwcu - znamy repertuar.
  • MUNDIALITO 2018
  • Dni Dębicy 2018
  • Kino Kosmos w maju - znamy repertuar.


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Maj 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

SONDA

Czy wybierasz się na Dni Dębicy?

...
Godzina: 05:28
...
...