Aktualności

Energetyka w placówkach oświatowych

W Dębicy w 22 obiektach oświatowych (przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja) monitorowane są działania oszczędnościowe. Każdy z tych obiektów analizuje na bieżąco koszty i poziom zużycia mediów energetycznych i wody.

- W zakresie energii elektrycznej powzięto działania zarządcze powodujące optymalizację zużycia, ponadto dopasowano taryfy i moce zamówione do faktycznych potrzeb obiektów oświatowych – mówi Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty.

W 2009 r. przeprowadzono dwa zadania termomodernizacyjne w Zespole Szkół Nr 1 w Dębicy przy ul. Paderewskiego 4 i w Przedszkolu Miejskim Nr 1 w Dębicy przy ul. Szkotniej 10 w ramach, których zostały ocieplone ściany i stropy, wymieniono też stolarkę okienną i instalację CO.

Wystąpiono do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej o zmniejszenie mocy zamówionej do wyremontowanych placówek.

Podobne działania planowane są w ośmiu obiektach, dla których zostały wykonane projekty termomodernizacji i audyty energetyczne. Na podstawie wykonanych audytów energetycznych po dokonaniu termomodernizacji zmniejszy się zapotrzebowanie na energię cieplną o około 56,47 procent .

Złożono wniosek o pozyskanie funduszy do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na zrealizowanie tego przedsięwzięcia.

Jeden obiekt (Przedszkole Miejskie nr 6 w Dębicy na Oś. Matejki 19) zostanie podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej w tym roku, a następne (Przedszkole Miejskie nr 7 w Dębicy przy ul. Kochanowskiego 4) w roku 2010. W związku z tym zostaną założone zawory termostatyczne oraz w miarę możliwości wymienione zostaną grzejniki na energooszczędne.


Źródło: www.debica.pl

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 19:07
...
...