Aktualności

Konkursy Św. Brata Alberta

Rozstrzygnięto dwa konkursy plastyczne, których głównym bohaterem był Św. Brat Albert. Konkursy były zorganizowane przez dębickie koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz Galerię Miejską MOK. Wręczenie nagród odbyło się w czasie wielkiego koncertu charytatywnego, w sobotę 19 września.

Pierwszy konkurs miał charakter plastyczny, a jego tematem było życie i idee głoszone przez patrona Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta. Organizatorzy konkursu nie ograniczali uczestników obowiązkową techniką, czy ujęciem tematu. Chodziło im jedynie o promocje idei kierujących życiem i dziełami Brata Alberta Chmielowskiego.

Jury pod przewodnictwem kierownika Galerii Miejskiej Ryszarda Kucaba wyłoniło nagrodzonych i wyróżnionych. Ich prace można oglądać w holu Domu Kultury „Mors”. Za kilkanaście dni zostaną one przeniesione do Galerii Miejskiej przy ulicy Akademickiej i tam wyeksponowane.

W grupie I obejmującej przedszkolaków nagrody otrzymali: Zuzanna Turek z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Dębicy oraz jej koleżanki Laura Kielur i Gabriela Zbaraza. Wyróżnienie otrzymała praca zbiorowa przedszkolaków z PM nr 4 w Dębicy.

Nagrody w grupie II obejmującej dzieci w wieku od 7 do 9 lat otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej w Głowaczowem: Weronika Żołądź, Weronika Jedynak i Wiktoria Czapla. Ich koleżanka Anna Kutrzeba otrzymała wyróżnienie razem z Sabiną Śnieg z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Dębicy.

Urszula Czapla ze SP nr 5 w Dębicy oraz Patrycja Czapla ze Szkoły Podstawowej w Głowaczowej zostały nagrodzone w grupie III, w której startowali uczestnicy w wieku od 10 do 12 lat.

Wreszcie w grupie uczestników określanych według wieku, jako dorośli nagrody otrzymali: Jerzy Szewczyk i Piotr Koczaj, wyróżnienie Sylwia Zych.

Drugi konkurs miał tytuł „Starość niejedno ma imię” i był skierowany do amatorów fotografowania. Cieszył się mniejszym zainteresowaniem stąd jury nie wydzielało kategorii wiekowych. Nagrodzono prace Mateusza Moleka, Janiny Wolańskiej i Natalii Barańskiej. Wyróżnienie przyznano Kindze Drzał. (aj)Źródło: www.debica.pl

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEPATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SONDA

Jak oceniasz nowego dyrektora I LO w Dębicy?

...
Godzina: 19:08
...
...