Aktualności

W dębickim urzędzie gminy mogło dojść do korupcji

Niewykluczone, że w najbliższych dniach któryś z dębickich gminnych urzędników usłyszy zarzuty od prokuratora. Może chodzić o korupcję podczas przetargu. Sprawę bada CBA.

O tym, że gminą interesują się organy ścigania, potwierdza prokuratura oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne. Nikt jednak nie ujawnia szczegółów sprawy.

– Prowadzimy postępowanie dotyczące gminy Dębica, ale ze względu na dobro śledztwa, na razie nie udzielamy żadnych informacji na ten temat – mówi Janusz Nyzio, prokurator rejonowy w Ropczycach.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że może chodzić o przetarg na przebudowę domu kultury w Pustkowie-Osiedlu. Wygrała go firma, którą sąd ukarał za fuszerkę podczas budowy szkoły w Machowej koło Pilzna. Jako ukarana nie powinna być brana pod uwagę w przetargu na dom kultury w Pustkowie-Osiedlu. Jednak dzięki łapówce miała zostać dopuszczona do rywalizacji.

- Kiedy był organizowany przetarg, nie było prawomocnego wyroku skazującego. Nie mieliśmy podstaw, żeby odrzucić ofertę tej firmy. Myślę, że sprawa szybko się wyjaśni – mówi Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica. Przyznaje też, że był w tej sprawie przesłuchiwany w charakterze świadka.

więcej na nowiny24.plŹródło: Dziennik Nowiny
Dębica, Rzeszów, Podkarpacie- nowiny24.pl - artykuły, informacje, aktualności, opinie">Dębica:

artykuły, informacje, aktualności

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

...

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

  • Na lodzie o Puchar Dębicy 2018
  • Zmierzą się w Tenisie.
  • Igloopolanie na Dzień Kobiet
  • Bieg Tropem Wilczym w Dębicy
  • 15-lecie Kabaretu Skeczów Męczących


PATRONAT MEDIALNY

KALENDARIUM

pr Luty 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

SONDA

Jak oceniasz dbałość o drogi zimą w mieście?

...
Godzina: 00:31
...
...