Sport

Remis juniorów MULKS Pustynia

Trwa ostra rywalizacja w dębickiej Klasie Okręgowej Juniorów Starszych. W rozgrywkach tej ligi udział bierze m.in. MULKS Pustynia, który jest beniaminkiem na tym poziomie rozgrywek. Mimo niewielkiego doświadczenia zawodnicy tego klubu już niejednokrotnie pokazali się z dobrej strony w tym sezonie.

W rozegranym dziś meczu podopieczni trenera Janusza Łukaszewskiego zremisowali z liderem tabeli, drużyną JKP Glinik 3:3. Pierwsza połowa była prowadzona w dość sennym tempie, a rozpoczęła się od bramki dla przyjezdnych na samym początku meczu. Piłkarze z Pustyni nie tylko zdołali wyrównać po zamieszaniu podbramkowym, ale nawet strzelili bramkę "do szatni". Niezdecydowanie obrońców gości wykorzystał Cielak i z najbliższej odległości wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po zmianie stron obydwa zespoły zaczęły odważniej atakować, czego efektem była trzecia bramka dla miejscowych. Mocne uderzenie z rzutu wolnego z ponad 30 metrów znalazło drogę do bramki Glinika. Na tym jednak nie zakończyły się emocje - ambitnie walczący o odrobienie strat zawodnicy Glinika umiejętnie kontrowali. Najpierw po szybkim ataku środkiem strzelili bramkę kontaktową, a na minutę przed końcem wykorzystali niefrasobliwość zawodników MULKS Pustynia, wyrównując stan rywalizacji.

MULKS Pustynia ma na swoim koncie aktualnie 11 punktów. W najbliższej kolejce zawodników tego klubu czeka wyjazdowy pojedynek z Pogórzem Wielopole Skrzyńskie.

W innym interesującym spotkaniu "okręgówki" juniorów starszych Chemik Pustków pokonał na wyjeździe Brzostowiankę Brzostek 3:2, mimo iż do przerwy przegrywał dwoma bramkami. Pustkowianie pokazali, że ambitna walka do końcowego gwizdka się opłaca. Dzięki temu zwycięstwu Chemik jest wiceliderem tabeli, mając tyle samo punktów co Rzemieślnik Pilzno.

MULKS Pustynia - JKP Glinik 3:3 (2:1)

Bramki dla Pustyni: Paweł Cielak (x2), Mikołaj Bukała.

Skład MULKS: Sobczyk - Radoń, Gawlik, Brzostowski, Łoch, Ciołek (87. Prokulski), Sulisz, Cielak, Kisiel, Szlachta, Bukała (55. Kacała).