Sport

Obiecują, że nie spoczną na laurach.

Śląsk hokejową kolebką sezonu 2015/2016?! Zdecydowanie tak! Wszystkie znaczące imprezy hokejowe tego sezonu tj. Euro Ice Hockey Challenge, Puchar Polski, a przede wszystkim Mistrzostwa Świata Dywizji IA odbywają się w ośrodkach usytuowanych w tym rejonie polski.

Skoro jesteśmy w podkarpackiej Dębicy to dlaczego mowa o Śląsku? Bo właśnie tam 16-ego lutego 2016 r. na lodowisku w Tychach odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów, w których i nasi zawodnicy wezmą udział!

Pierwszy turniej kwalifikacyjny można było obejrzeć na dębickim lodowisku. Wówczas szczęście nie dopisało naszym chłopakom po 1- punktowej wygranej z ubiegło - sezonowym Mistrzem Polski - Bytomiem, przegrali 0:6 z drużyną z Tychów. Kolejny Turniej odbył się w Tychach i tam już dało się zauważyć większe zaangażowanie, dzięki czemu po wyrównanych pojedynkach dębiczanie zdobyli jedno zwycięstwo w starciu z Tychami. Ostatni turniej eliminacyjny rozpoczął się 19 grudnia bieżącego roku od przegranej naszej drużyny w starciu z Bytomiem. Mimo początkowego zwątpienia zawodników, trener – Arkadiusz Burnat, potrafił zmotywować dębiczan do walki

co zaowocowało zwycięstwem w ostatnim meczu z Tychami zakończonym wynikiem 3:0! Brawo Dębica.

Tym samym po raz kolejny dębiccy zawodnicy z grupy Juniora Młodszego wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji z 9 pkt. co daje im awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostw Polski 2015/2016!

„Nasz plan minimum na ten sezon wykonany!” - mówi trener Arkadiusz Burnat - „nie spoczywamy

na laurach. Czas zawalczyć o więcej. Wyszliśmy z grupy – teraz czas na jeszcze bardziej intensywne przygotowania. Liczę, że nic nam w nich nie przeszkodzi, ani zróżnicowana ostatnio dostępność do lodowiska, ani inne czynniki, bo na pewno chęci i mobilizacji z naszej strony

nie zabraknie”.

„To już jest spore wyróżnienie! Dziękuję w imieniu swoim i Zarządu Klubu UKH wszystkim, którzy pracowali na ten sukces – trzymamy kciuki za Juniorów” - dodaje Marcin Hadowski – prezes UKH Dębica.

Dębica walczyła w składzie: bramkarze - Tatarski, Wojciechowski, zawodnicy w polu - Barszcz Bartosz, Ferenc Jakub , Sieradzki Dariusz , Kurczyk Oskar , Dybowski Grzegorz, Giełbaga Dominik, Hadowski Oskar , Wójcik Michał, Kuczek Oskar , Mazur Mikołaj , Bednarz Maksymilian , Lewicki Adam , Tomza Adam , Sokalski Orest , Ptak Mirosław, Aleksiejchuk Danil , Filipek Konrad , Bukowski Jakub , Fus Szymon , Skokan Tomasz.

Zwycięskie bramki strzelili: Oskar Kurczyk - 3, Jakub Ferenc - 3, Bartosz Barszcz - 1, Danil Aleksiejchuk - 3, Dariusz Sieradzki - 1, Szymon Fus - 1, Jakub Bukowski - 1.

Dziękujemy!!!

Źródło: UKH Dębica

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930