Sport

Dębica mogłaby być modelowym miastem do rozwijania hokeja,

18 lutego w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyło się spotkanie burmistrza Mariusza Szewczyka i zastępcy burmistrza Wojciecha Iwasieczki z prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie mec. Dawidem Chwałką oraz prezesem Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica Marcinem Hadowskim.Podczas spotkania podjętych zostało kilka tematów które dotyczyły m.in. modernizacji obiektu lodowiska przy zaangażowaniu projektu „Polska Łyżwa” realizowanego przez Polski Związek Hokeja na Lodzie czy omówienie trójstronnego porozumienia między UKH Dębica, Miastem Dębica i Uniwersytetem Rzeszowskim w zakresie monitorowania rozwoju dzieci i młodzieży trenującej w UKH Dębica jak również współpraca w zakresie kierunków studiów umożliwiających dalszy rozwój sportowy studentów uczestniczących w rozgrywkach seniorskich.

„Dębica mogłaby być modelowym miastem do rozwijania hokeja, bo jest tutaj zarówno baza sportowa, jak i, co bardzo ważne, wielkie zaangażowanie ludzi w rozwój tej dyscypliny. Poprzez bliskość Rzeszowa i autostrady Dębica ma o niebo lepsze warunki do promocji miasta poprzez sport niż chociażby Sanok” – mówił podczas spotkania prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka.

Znaczna cześć spotkania dotyczyła także opracowania koncepcji na dalszy intensywny rozwój hokeja w Dębicy i wykorzystania bazy sportowej oraz współpracy z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie w zakresie organizacji zgrupowań Reprezentacji Polski czy organizacji turniejów o randze międzynarodowej.

„Chcemy nadal intensywnie rozwijać hokej w Dębicy i pozyskiwać na ten cel środki, także zewnętrzne. Widzę zapotrzebowanie na inwestowanie w rozwój tej dyscypliny w Dębicy, chociażby dlatego, że zaangażowanie rodziców tych młodych hokeistów w ich szkolenie jest ogromne. Hokej pewnie nie będzie pierwszą dyscypliną sportu w Dębicy, ale może być dyscypliną czołową w naszym mieście, bo mamy zaplecze sportowe w postaci lodowiska i możemy tutaj rozwijać tą dziedzinę sportu, zwłaszcza, że w planie mamy modernizację lodowiska co niewątpliwie zwiększy jego atrakcyjność” - mówił podczas spotkania burmistrz Mariusz Szewczyk.

Polski Związek Hokeja na Lodzie rozpoczął realizację projektu „Polska Łyżwa” i aktualnie w porozumieniu z miastem Dębica i klubem będzie zmierzał do stworzenia w Dębicy jednego z silnych ośrodków szkoleniowych dla młodzieży gimnazjalnej i uczniów szkół podstawowych.

„Założeniem klubu jest na przestrzeni 2,3 lat doprowadzenie do uzupełnienia sześciu roczników w klasach szkoły podstawowej oraz trzech roczników z klasach gimnazjalnych. Uniwersytet Rzeszowski jest zainteresowany rozwojem hokeja w Dębicy m.in. poprzez monitorowanie działalności i pisanie prac naukowych na temat rozwoju dzieci i młodzieży. Druga strefa zainteresowania ze strony Uniwersytetu Rzeszowskiego, głównie Wydziału Wychowania Fizycznego, dotyczy zaangażowania w tworzenie kierunków studiów połączonych z dalszą karierą sportową na poziomie seniorskim” – powiedział podczas spotkania Marcin Hadowski, prezes Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica.

Inwestowanie w infrastrukturę sportową oraz szkolenie młodych kadr w hokeju na lodzie będzie jednym z priorytetowych działań władz miejskich Dębicy.

„Zależy nam na tym, aby dębicki hokej było widać na zewnątrz, aby ta dyscyplina sportu rozwijała się w Dębicy w maksymalnym stopniu” – powiedział pod koniec spotkania zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko.

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930