Sport

Mieszkasz na terenie Gminy Dębica - zapisz dziecko na bezpłatną naukę pływania.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Klub Sportowy „CHEMIK” Pustków uzyskali dofinansowanie na prowadzenie i organizację w 2016 roku zajęć sportowych dla uczniów w ramach projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”, który odbywa się w dwóch etapach. Pierwsza część programu trwała od lutego do maja br., zaś druga część potrwa od września do grudnia z dwutygodniową przerwą w listopadzie.

Programem bezpłatnej nauki pływania są objęci wszyscy uczniowie z klas II-IV, którzy rozpoczęli program będąc jeszcze w klasach I-III ( roku szkolnego 2015/2016, które w tym roku szkolnym kontynuują edukację w wyższych klasach). Łącznie w zajęciach bierze udział ponad 900 uczniów, którzy w tej części programu wezmą udział w 10 godzinach bezpłatnej nauki pływania.

W ramach prowadzonych zajęć nauki pływania na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica organizuje dla objętych programem uczniów szereg zawodów pływackich, dzięki którym mogą sprawdzić nabyte podczas zajęć umiejętności. Na koniec programu organizowany jest wielki finał z udziałem wszystkich uczniów, w którym uczniowie walczą o nagrody indywidualne oraz w sztafecie o tytuł dla najlepszej szkoły.

Dzięki tak wydatkowanym funduszom uczniowie Szkół Podstawowych Gminy Dębica, mogą właściwe kształtować swoją kulturę fizyczną, poprawiać swój stan zdrowia, rozwijać kondycję oraz ogólną sprawność fizyczną.

Jest to bardzo ważne, by od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach postawy, które pozytywnie wpłyną na ich rozwój i w przyszłości przyniosą im same korzyści.

Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przyznało na te cel dofinansowanie w wysokości 130.000 zł, dodatkowe środki w kwocie 70.000 zł pochodzą z budżetu Gminy Dębica.

Źródło: GOSiR Gminy Dębica

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930