Sport

Zapaśnicy „Dziewiątki” wrócili z medalami

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy zajęli trzecie miejsce w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Podstawowych w ramach programu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”, który odbył się 21 października br. Organizatorami imprezy byli Polski Związek Zapaśniczy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie. Zawody rozpoczęto minutą ciszy, którą uczczono pamięć Grzegorza Pieronkiewicza, zmarłego 18 października br. prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego.Dziewiątka po raz kolejny reprezentowała województwo podkarpackie po zwycięstwie w finale wojewódzkim. W Warszawie w finale młodzi dębiccy zapaśnicy zmierzyli się z reprezentantami siedmiu innych województw. Rywalizowali między innymi w takich konkurencjach, jak mini sumo, walka o piłkę, walka o szarfę.

Podczas rywalizacji przeplatały się łzy i ogromna radość. Poza ogromnymi emocjami sportowymi, jakie towarzyszyły rozgrywkom, organizatorzy zapewnili atrakcje w postaci wspólnych zajęć sportowych z legendami polskich zapasów m.in. Jackiem Fafińskim, wicemistrzem olimpijskim, Andrzejem Supronem, wicemistrzem olimpijskim oraz znanymi piosenkarzami, którzy w przeszłości trenowali zapasy Rafałem Brzozowskim i Piotrem Kościuszko. Ponadto przeprowadzili oni dla dzieci trening na macie oraz zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.

Szkołę reprezentowali podczas zawodów w Warszawie: Wiktoria Dynarek, Martyna Polaczek, Alicja Barszcz, Marlena Śmietana, Kacper Ciszek, Jakub Kosowski, Maciej Bobulski, Kacper Urbanik, Bartłomiej Krasoń, Mikołaj Czerwiec pod opieką swoich trenerów Norberta Pawłowskiego, Ryszarda Koniecznego i Andrzeja Nylca.

- Cieszymy się, że w Dębicy ponownie są warunki by ćwiczyć zapasy, jesteśmy dumni, że tak silna grupa ćwiczy w naszej szkole – mówi Andrzej Nylec, koordynator do spraw sportu w Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy. – Nasi podopieczni ponownie wrócili z medalem i to świadczy o wynikach jakie osiągają młodzi zapaśnicy w turniejach sprawnościowych.Gratulacje w Warszawie składał także Janusz Urbanik, prezes firmy Ventor, były zapaśnik i twórca Memoriału Mistrzów im. Kazimierza Lipienia i Ryszarda Świerada, który wraz z władzami związku i samorządowcami Warszawy dekorował najlepsze uczniowskie drużyny zapaśnicze w Polsce,

- Dla dzieci wielką nagrodą był już wyjazd na zawody, to wielka przygoda – mówi Janusz Urbanik. – Podczas zawodów nie zabrakło emocji i prawdziwej rywalizacji. Cieszę się, że trenuje się z dziećmi, bo to szansa, że tradycje zapaśnicze w Dębicy będą kontynuowane. Zapasy poza tym to piękny sport pozwalający na ogólny rozwój fizyczny trenujących.

Fot. Wiadomości Dębickie

Źródło: UM Dębica

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930