Sport

Mikołajkowa Olimpiada Pływacka o Puchar Otylii Jędrzejczak pod znakiem rekordów i doskonałej zabawy

Aż 5 Rekordów Polski padło podczas Mikołajkowej Olimpiady Pływackiej o Puchar Otylii Jędrzejczak. W weekend 10-11 grudnia na 50-metrowej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy rywalizowało niemal 800 zawodników z ponad 55 klubów z całego kraju. Na zawody organizowane po raz drugi przez Fundację Otylii Jędrzejczak przyjechali uczestnicy w wieku od 7 do 14 roku życia. Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy zgłoszeni przez kluby zrzeszone w Polskim Związku Pływackim.

Przez 2 dni młodzi pływacy rywalizowali w ponad 30 konkurencjach dla różnych kategorii wiekowych. W pierwszy dzień zawodów ustanowione zostały 2 Rekordy Polski. Pierwszy ustanowiła na 50m stylem klasycznym z czasem 34,28 13- letnia Paulina Pastuszuk z KS OLIMPIA Lublin. Drugi rekord pobiła Małgorzata Karbownik z MKS Jedynka Łódź, osiągając na 50m stylem dowolnym wynik 29,77.

W niedzielę padły kolejne rekordowe wyniki. Ponownie na najwyższym stopniu podium wśród 13- latek stanęła Paulina Pastuszuk z KS OLIMPIA Lublin, która na 100m stylem klasycznym osiągnęła czas 1:13,74. Później w swojej kategorii zwyciężyła Małgorzata Karbownik MKS Jedynka Łódź, przepływając dystans 100m stylem grzbietowym w czasie 1:13,07. Piąty rekord podczas Mikołajkowej Olimpiady Pływackiej o Puchar Otylii Jędrzejczak ustanowiła Aleksandra Amilkiewicz, która na 100m stylem motylkowym osiągnęła rezultat 1:13,23. Najwięcej medali w klasyfikacji zespołowej zdobył MKS IKAR Mielec. Oprócz sportowej rywalizacji w duchu fair play, zawody były okazją do integracji zawodników trenujących na co dzień w różnych częściach Polski.

W sobotę basen odwiedził Święty Mikołaj, a wieczorem dzieci bawiły się na dyskotece. Wśród gości specjalnych wydarzenia znalazła się m.in. Aleksandra Urbańczyk – Olejarczyk.

– Cieszę się, że po raz kolejny moja fundacja mogła zorganizować wydarzenie, które przyciągnęło najlepszych pływaków z całego kraju. Potwierdzeniem wysokiego poziomu zawodów są ustanowione rekordy – podsumowuje olimpiadę Otylia Jędrzejczak. Mikołajkowa Olimpiada Pływacka to zawody niezwykłe, odbywające się w radosnej, świątecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że dzięki przygotowanym przez nas atrakcjom i nagrodom ufundowanym przez partnerów zawody pozostaną w pamięci zawodników na długo. Już teraz mogę powiedzieć, że planujemy kolejną edycję olimpiady – dodaje.

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, które objęło honorowy patronat nad zawodami. Współorganizatorami II Mikołajkowej Olimpiady Pływackiej o Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak był Urząd Miasta Dębica oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad olimpiadą objął również Marszałek Województwa Podkarpackiego, Pan Władysław Ortyl. Partnerami wydarzenia były marki TEEKANNE Polska, Miody Polskie, Czanieckie Makarony, Koral, CREATIVE, Sante, Arkus & Romet Group, H2Oshop.pl, Hotel GOLD, VILLA GLASS STUDIO oraz OiMUdCS Lodowiska i instalacje chłodnicze.

Źródło: Fundacja Otylii Jędrzejczak

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930