Sport

Walley Cup 2017. Do Dębicy wrócili ze złotem i podwójnym srebrem.

Nowy rok kalendarzowy dębiccy łyżwiarze rozpoczęli od udziału w zawodach "Walley Cup Warszawa 2017". Dla blisko połowy z dziesiątki reprezentujących Dębicę zawodników były to dopiero pierwsze starty w tym sezonie.W najmłodszej grupie wiekowej - klasie młodzieżowej "A" dla zawodników, którzy nie ukończyli 11 roku życia reprezentowały nas 8- i 9-letnie zawodniczki: Zofia Szczęsna, Zuzanna Sidor, Dominika Brzozowska i Monika Kucharska. Dziewczynki ambitnie walczyły z konkurentkami m.in. z Krakowa, Elbląga, Katowic oraz kilku stołecznych klubów. W końcowej klasyfikacji Zosia uplasowała się na miejscu 7., dwie lokaty niżej sklasyfikowana została Zuzia, a pierwszą dziesiątkę zamknęła Dominika. Monice przypadło w udziale miejsce 15.Grupa młodzieżowa "B" obejmowała zawodników do 15 lat. Konkurencja ta przyniosła również pierwszy w imprezie medal. Jego zdobywczynią okazała się Natalia Flak, której program oceniony został na drugim miejscu. Mniej szczęścia miała Patrycja Bieszczad, tym razem zajmując miejsce 6., natomiast Ewelina Olechawska, która sezon ze względu na kontuzję zaczęła znacznie później niż konkurentki zajęła dobrą 7. pozycję.Na drugi tego dnia srebrny medal musieliśmy zaczekać do czasu rozstrzygnięcia w kategorii "A" solistek klasy srebrnej z udziałem Wiktorii Żurek. Do złotego medalu zabrakło zaledwie 0,18 punktu, ale drugie miejsce to kolejny sukces w bogatym już dorobku Wiktorii.Do Dębicy ekipa łyżwiarzy wróciła również ze złotym medalem, który udało się wywalczyć Stefanowi Świstakowi w kategorii "A" solistów klasy złotej. Pomimo kilku usterek w prezentowanym programie Stefan uzyskał najwyższy wynik spośród wszystkich startujących tego dnia w Warszawie.Jako ostatnia w programie interpretacyjnym wystąpiła Beata Świstak. Zaprezentowała nowy, ciekawy program, który spotkał się z ciepłym odbiorem widzów zasiadających na trybunach. W licznej i wyrównanej stawce zawodniczek sędziowie przyznali Beacie 10. miejsce. Gratulując osiągniętych w stolicy wyników, życzymy wszystkim zawodnikom powodzenia w kolejnych czekających ich w tym roku startach.

Zobacz zdjęcia

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930