Sport

W Pucharze Dębicy zdobyli 12 medali.

Kilka minut przed godziną 17:00, 12 lutego br. do historii przeszła VI edycja dwudniowych zawodów o Puchar Dębicy 2017 . Edycja, która na starcie zgromadziła 160 zawodników, w tym dwunastu łyżwiarzy reprezentujących UKSŁF MORS Dębica. Z przyjemnością możemy odnotować, że odegrali oni czołowe role w swoich konkurencjach.

W tym roku w Dębicy mieliśmy okazję gościć reprezentantów Unii Oświęcim, Spinu Katowice, Klubu Sportowego Cieszyn, Biellmanna Krynicy-Zdrój, Piruette Opole, Lajkonika Kraków, MKŁ Łódź, Euro6 Warszawa, Walley\'a Kraków, Ochoty Warszawa, Lajkonika Skate Fan Kraków, FSA Warszawa, Libelli Lublin i Walley\'a Skawina; łącznie z naszym klubem swoich przedstawicieli miało 15 ośrodków łyżwiarskich z całej Polski. Ich rywalizację mieli okazję śledzić zarówno widzowie zgromadzeni w hali lodowiska MOSiR Dębicy, jak również za pośrednictwem Internetu, dzięki przeprowadzonej bezpośredniej transmisji z zawodów, kibice przed ekranami komputerów.W starty dębickich łyżwiarzy w szczególności obfitował drugi dzień zawodów, ale już w sobotę 11 lutego do rywalizacji przystąpiła trójka z nich - mający największe doświadczenie w startach Stefan Świstak oraz debiutujące w konkurencji Novice Basic \"A\" Patrycja Bieszczad i Natalia Flak.

O ile przed występem liczyliśmy na medalowe miejsce Stefana w konkurencji Novice Basic "B" solistów, a ten nie zawiódł naszych oczekiwań i zameldował się na najwyższym stopniu podium, po bardzo udanym przejeździe, o tyle trzecie miejsce Patrycji było dla nas dużym, ale bardzo miłym zaskoczeniem. Także Natalia uplasowała się bardzo blisko czołówki, kończąc rywalizację na miejscu piątym.

Dzień później starty Dębiczan zainaugurowała w klasie młodzieżowej brązowej Monika Kucharska.

Wraz z nią w tej konkurencji udział wzięły Zofia Szczęsna Ewelina Olechowska oraz ponownie Natalia Flak i Patrycja Bieszczad.

I to właśnie Natalia oraz ponownie Patrycja stanęły na podium zajmując miejsce drugie i trzecie. Tym razem wyżej oceniona została Natalia, a Patrycja zdobyła drugi brązowy medal. Bardzo cenne 6 miejsce wywalczyła najmłodsza z dębickich łyżwiarek w tej grupie - Zosia. Problemy z piruetem sprawiły, że tym razem 10. miejscem zadowolić musiała się Ewelina. Monice z kolei udało się wywalczyć 13 pozycję.

Po klasie brązowej do rywalizacji przystąpiła Wiktoria Żurek startująca w grupie młodzieżowej srebrnej. Wiktoria wylosowała pierwszy numer startowy i po swoich programie oczywiście objęła prowadzenie w konkurencji, ale co najważniejsze nie oddała go do końca. Kolejne łyżwiarki nie były w stanie poprawić wyniku Wiktorii i ta podczas dekoracji odebrała piękny puchar za wygraną.

Podobną drogę po triumf w klasie złotej solistów przebył podczas swojego drugiego startu Stefan Świstak.

Również on jadąc jako pierwszy uzyskał jak się później okazało najwyższy wynik, ale co szczególnie ważne wykonał wszystkie zaplanowane skoki i piruety, potwierdzając, że forma przyszła w odpowiednim momencie.

Po porannych występach i krótkiej przerwie dla sędziów rozpoczęła się konkurencja beginners solistek oraz solistów, przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Wśród rywalizujących na tafli mieliśmy liczną grupę zawodników naszego klubu w osobach: Zuzanny Sidor, Julii Kupiec, Klaudii Muchy oraz Mateusza Bonara.

Z tego grona tylko Zuzia startowała dotychczas w zawodach, a dla pozostałej trójki był to absolutny debiut. Zuzia wykorzystała swoje doświadczenie, ale i zaprezentowała niemałe już umiejętności zdobywając największą liczbę punktów. świetnie zaprezentowali się również pozostali. Nie zjadła ich przedstartowa trema, każdy wystąpił najlepiej jak potrafił, a efektem było pierwsze w historii pełne podium zdobyte wśród solistek przez zawodniczki UKSŁF MORS Dębica, gdyż miejsce drugie zajęła Julia, a trzecie Klaudia. Także Mateusz sprostał swojej konkurencji i sięgnął po zwycięstwo.

W tym momencie licznik wskazywał już na pięć pierwszych pozycji na koncie UKSŁF MORS. Jego wartość szybko uległa jednak zmianie za sprawą występuBeaty Świstak w programie interpretacyjnym solistek. Ze startu na start jej tegoroczny program prezentuje się coraz lepiej, co nie uszło uwadze sędziów, którzy przyznali mu wyższe oceny niż te, które otrzymały za swój występ zawodniczki m.in. z Lublina i Krakowa, towarzyszące Beacie na niższych stopniach podium podczas zakończenia zawodów.Drugi rok z rzędu nasze zawody kończyła konkurencja Show Duo. W ubiegłym roku, Dębicę reprezentowały w niej dwa duety, w tym na starcie stanęły ponownie Patrycja Bieszczad i Natalia Flak.

Żywiołowy układ i pomysłowe stroje spowodowały, że to właśnie ten program spośród zaprezentowanych najbardziej przypadł do gustu spontanicznie reagującej publiczności. Chwilę później uśmiech zagościł także na twarzach Patrycji i Natalii, gdy spiker ogłosił, że program oceniony został na pierwszym miejscu, a że był on ostatnim prezentowanym podczas VI edycji Pucharu Dębicy , jasnym stało się, że tegoroczne zawody dla dębickiego klubu, zakończyły się z dorobkiem 12 medali 7 złotych oraz 2 srebrnych i 3 brązowych. Tym sposobem UKSŁF MORS Dębica wyrównanał sumarycznie ubiegłoroczny wynik, ale zdobywając o 2 najcenniejsze krążki więcej. Co więcej, udało się to pomimo odmłodzonego względem lat ubiegłych składu. Zadowolenia z wykonanych programów i osiągniętych wyników nie kryli również trenerzy, którzy wszystkim zawodnikom złożyli gratulacje.To ogromny zaszczyt dla Uczniowskiego Klubu Sportowego Łyżwiarstwa Figurowego MORS Dębica, że już po raz szósty był organizatorem tak dużej i udanej imprezy, jednocześnie dziękując wszystkim zaangażowanym w jej organizację oraz licznemu gronu sponsorów, dzięki którym nikt nie opuścił Dębicy bez pamiątkowego dyplomu i torby upominków, a te wręczali łyżwiarzom Burmistrz Dębicy pan Mariusz Szewczyk, Zastępca Burmistrza pan Wojciech Iwasieczko, Starosta Powiatu Dębickiego p. Andrzej Reguła oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji p. Marta Pawełko-Tokarz, którym dziękujemy za kibicowanie wszystkim zawodnikom.

Źródło: UKSŁF MORS DębicaPortal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930