Sport

Finał Mistrzostw Polski w Piłce Satkowej zorganizują po raz drugi.

W dniach 4-8 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy odbędą się Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej w Kategorii Juniorek.

Miasto Dębica oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy w ubiegłym roku były gospodarzem Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej w kategorii Młodziczek i Młodzików. Organizacja mistrzostw została bardzo pozytywnie oceniona przez zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Również w tym roku miasto razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji złożyło wniosek o organizację Mistrzostw Polski, ale już w wyższej kategorii – Juniorek.

7 marca członkowie zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdecydowali o przyznaniu Dębicy prawa do organizacji turnieju finałowego Mistrzostw Polski w kategorii Juniorek. Już za kilka tygodni najlepsze młode siatkarki z kilkunastu drużyn w kraju zawitają do naszego miasta i rozegrają mecze finałowe.

,,Jest to duże wyróżnienie, a zarazem duże wyzwanie organizacyjne. Przez 5 dni rozegranych zostanie 18 meczów, które wyłonią klubowego Mistrza Polski Juniorek. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej. Na pewno nie zabraknie prawdziwie sportowych emocji i rywalizacji na najwyższym poziomie. Już dzisiaj zapraszam wszystkich na obiekty MOSiR Dębica do wspólnego kibicowania” - powiedział Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk.

Wśród uczestniczek nie zabraknie pochodzących z Dębicy: Alicji Węgrzyn, Aleksandry Kryckiej oraz Zuzanny Kantor reprezentujących UKS SMS Szóstka Mielec. Ambasadorem Mistrzostw w Dębicy zostanie były reprezentant Polski w piłce siatkowej Krzysztof Ignaczak oraz pochodzący z Dębicy Rafał Buszek.
źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

KALENDARIUM

pr Wrzesień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930