Sport

Stadion na Stulecie

Dużymi krokami zbliżamy się do jubileuszu 100 lecia Naszego klubu. Zmienna i kapryśna Wisłoka wychowała wiele pokoleń ludzi na boisku i na trybunach. Każdy kibic przeżywał razem z Biało-zielonymi sukcesy i porażki – upadki i wzloty. Dla każdego, który kiedykolwiek miał coś wspólnego z dębicką piłką nożną hasło WISŁOKA nie jest obojętne. Dziś w obliczu zbliżającego się 100 lecia klubu mamy przed sobą ciężkie zadanie. Nasza Wisłoka potrzebuje Naszego wsparcia. Kto nie pamięta czasów kiedy piłkarzy w biało-zielonych strojach można było dopingować z dużej trybuny? Dla wielu było to miejsce magiczne – siedząc u góry miało się doskonały przegląd sytuacji na boisku. Czuło się klimat piłki nożnej. Nawet kiedy nie było żadnego meczu, kiedy nie grali Nasi ludzie często przychodzili na stadion żeby sobie po prostu posiedzieć. Dziś, w trudnych czasach, duża trybuna jest zamknięta. Jeszcze niedawno temu wydawało się, że pozostaje tylko sprzedać ją na złom. Jednak pojawili się ludzie dobrej woli, którzy zaczęli stopniowo przywracać dawny wygląd stadionu. Udało się dostać gratis farbę. Obiekt został odświeżony i pomalowany rękami kibiców, którzy zrobili to społecznie. Z inicjatywy lokalnego przedsiębiorcy zaczęto prace nad renowacją dużej trybuny. Dziś stoimy w obliczu poważnego wyzwania – trybuna będzie wkrótce uzbrojona w stalową konstrukcję umożliwiającą montaż krzesełek. Niestety nie ma środków na ich zakup. Dlatego apelujemy do wszystkich kibiców Wisłoki o wsparcie. Wiemy, że fani Biało-zielonych są na całym świecie i wierzymy, że nie pozostaną obojętni. Jeżeli nie pomożemy sobie sami to nikt inny nam nie pomoże. Stadion Wisłoki ma dusze, jest tam niezapomniana atmosfera, którą czuje każdy prawdziwy kibic. Może będziemy długo zbierać środki, może potrwa to trochę czasu, na pewno będzie ciężko, ale na Parkowej będzie ładny, kameralny stadion KIBICÓW WISŁOKI! Tylko tam jesteśmy u siebie i nie możemy pozwolić na to, żeby na naszych oczach i za naszym przyzwoleniem Parkowa 1 zamieniła się w ruinę. Teraz jest czas kiedy trzeba się określić i zjednoczyć. Jest konkretny cel, który musimy osiągnąć – duża trybuna dla kibiców! Przekażcie to innym, namawiajcie kolegów i znajomych – razem możemy więcej!
Każdy kto chce pomóc w renowacji trybuny może wpłacać wolne datki na konto:


Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku ODDZIAŁ W DĘBICY
39-200 Dębica, ul Rynek 5
nr konta: "Nasz KS" Dębica: 73 8642 1139 2013 3902 7775 0001
z dopiskiem "STADION".


Źródło: www.wisloka.prv.pl

Portal miasto.debica.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Portal miasto.debica.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

KALENDARIUM

pr Sierpień 2018 nx
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031